Odpowiedzialna praca w służbach mundurowych- ZS nr 2 & KP PSP CHEŁMNO

opublikowane: 16 mar 2018, 10:10 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 16 mar 2018, 10:11 ]

W dniu 15 marca 2018 r. uczniowie ZS nr 2 w Chełmnie, biorący udział w innowacji „Przed wyborem pracy w służbach mundurowych” zdobywali  wiedzę na temat Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Było trochę teorii i sporo praktyki.

Pierwszą część spotkania poprowadzili: kpt. mgr Tomasz Guzek (Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego) oraz st. sekc. inż. Kasper Korczak  (samodzielne stanowisko do spraw kontrolno-rozpoznawczych) z KP PSP Chełmno. W drugiej części grupą zaangażowanych strażaków dowodził mł. kpt. inż. Artur Tokarczyk (dowódca zmiany JRG Chełmno), prezentując młodzieży czynności podejmowane w ramach pierwszej pomocy oraz wykorzystywany podczas akcji sprzęt ratowniczy.

Gorąco dziękujemy strażakom z KP PSP Chełmno za bardzo ciekawe, merytoryczne i praktyczne zajęcia dla naszych logistyków.

Anna Herbut- Giżyńska i Aleksandra Thiemann

autorki i realizatorki innowacji