Drzwi Otwarte 2015 - Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie odwiedzili Gimnazjaliści

opublikowane: 1 maj 2015, 01:18 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 6 maj 2015, 06:27 ]
W czwartek, 30 kwietnia gościliśmy Gimnazjalistów powiatu chełmińskiego w ramach corocznych „Drzwi Otwartych”. Naszym młodszym kolegom i koleżankom chcieliśmy przedstawić poszczególne kierunki kształcenia proponowane na rok szkolny 2015/2016. Prezentacje kierunków były wielostronne, poczynając od plakatów, przez hasła reklamujące zawody, po spotkania z uczniami i nauczycielami w pracowniach, kończąc na rozmowach z przyszłymi pracodawcami. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy zadaniu i szkolne przedsięwzięcie przyniesie oczekiwane efekty – zachęci Gimnazjalistów do nauki w naszej szkole.

Wizyta Gimnazjalistów zaczęła się od spotkania w auli szkolnej. Tutaj przywitała Gości pani Dyrektor oraz prowadzący przedsięwzięcie -  pani Aleksandra Thiemann i Krzysztof Milewski (przewodniczący Samorządu Uczniowskiego). Z kolei zaproszono wszystkich do obejrzenia filmu promującego szkołę. Podkreślono, iż autorami dzieła są uczniowie naszej szkoły. Następnie w ramach krótkiej powtórki na temat kierunków kształcenia w ZS2, wystąpili przedstawiciele poszczególnych zawodów, reklamując je w bardzo ciekawej formie. Nie obyło się bez zaprezentowania walorów szkoły. A skoro o zaletach mowa, to zwrócono uwagę na współpracę z pracodawcami. Na scenę poproszono zaproszonych przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm: Jarząb, Stiegelmeyer, FAM Technika Odlewnicza Sp. z o.o. Pracodawcy zachęcali uczniów do wyboru zawodów poszukiwanych na rynku pracy, przedstawiali własne oferty skierowane do uczniów. Nie zapomniano o drobnych upominkach dla Gimnazjalistów. W czasie pobytu uczniów w ZS2 rozdano gadżety reklamujące placówkę. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli mini- Talent Show. Ten punkt programu odbywał się pod hasłem – nie samą nauką żyjemy.

W drugiej części przedsięwzięcia prezentowali się uczniowie i nauczyciele poszczególnych zawodów. Goście wędrowali po szkole, odwiedzali sale dydaktyczne, w których demonstrowano walory kierunków kształcenia, bazę dydaktyczną, sposoby uczenia. Odpowiadano też na pytania Gimnazjalistów. Szkolne przedsięwzięcie było też dobrą okazją, aby indywidualnie porozmawiać z pracodawcami, którzy zorganizowali stoiska swoich firm.

Wszystkim gościom dziękujemy za pobyt w ZS2, życzymy im trafnych wyborów na przyszłość. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się kolejny raz, już w innych rolach.