Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

NIEBYWAŁY SUKCES NASZEJ DRUŻYNY

opublikowane: 1 kwi 2017, 07:00 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 1 kwi 2017, 07:00 ]

31 marca w Kwidzynie (województwo pomorskie) odbyły się mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych w tchoukballu. W turnieju brało udział 16 zespołów wyłonionych w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, które podzielono na cztery grupy. Nasza ekipa trafiła do tzw. grupy śmierci z drużynami z Mazowsza, Śląska oraz gospodyniami i gospodarzami województwem pomorskim.

Po wygraniu wszystkich meczy w grupie w półfinale spotkaliśmy się z reprezentacją województwa Lubuskiego, obrońcami tytułu mistrzowskiego z zeszłego roku. Po zaciętej pierwszej części meczu, w drugiej, dzięki niesamowitemu zgraniu naszego teamu, rozbiliśmy drużynę z Gorzowa, nie pozwalając zdobyć jej nawet punktu. W finale zaś po dwóch dogrywkach pokonaliśmy drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Szczecina Dąbia (kolebki polskiego tchoukballa).

- Mistrzostwo Polski, które dziś zdobyliśmy, to nie przypadek – mówi, nie ukrywając łez wzruszenia, opiekun drużyny #zs2chelmno, p. R. Sierko. – Chciałbym tu podkreślić ogromny, potężny, wspaniały wkład pracy dziewcząt i chłopców wchodzących w skład naszej drużyny. Jestem szczególnie dumny z każdej i każdego z nich z osobna i dziękuję im za hektolitry potu wylane na parkiet naszej hali podczas treningów, które nie zawsze odbywały się w dogodnych dla nich porach, często przed pierwszej lekcją i nieraz po lekcji dziewiątej.

Comments