Najlepsi szkolni ekonomiści wyłonieni!!!!

opublikowane: 5 maj 2016, 08:41 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 maj 2016, 08:42 ]

25 kwietnia br. odbył się finał Szkolnego Testu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce. Przeprowadzony został w formule programu „Jeden z dziesięciu”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. wicedyrektor Anna Herbut-Giżyńska, p. Grażyna Blicharz i p. Grzegorz Ryckowski. Do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro uczniów spośród dziesiątki finalistów. Ten etap konkursu również miał dwie części. W pierwszej zawodnicy odpowiadali na zadawane pytania zgodnie z kolejnością wylosowanych miejsc. Każdy z nich miał dwie możliwości popełnienia błędu. Trzecia pomyłka była równoznaczna z eliminacją z turnieju. W ten sposób zabawa trwała aż do momentu, gdy tylko trzech zawodników zachowało swe szanse. Byli to Magdalena Wylangowska z klasy III TE, Patryk Kwiatkowski z klasy III TL oraz Przemysław Zięba z III TL. Następnie trójka zwycięzców rozpoczęła rywalizację o kolejność miejsc na podium. Tym razem zawodnicy sami zgłaszali chęć odpowiedzi, a po uzyskaniu 3 punkótw mogli wyznaczać osoby, do których kierowane były kolejne pytania. Rywalizacja trwała do chwili, aż wszyscy zawodnicy utracili swe szanse. Ostatecznie kolejność była następująca:

I miejsce Przemysław Zięba z kl. III TL

II miejsce Patryk Kwiatkowski z kl. III TL

III miesjce Magdalena Wylangowska z kl. III TE

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, otrzymali oni nagrody rzeczowe, a pozostali finaliści nagrody pocieszenia. Konurs został przygotowany i przeprowadzony przez p. Angelikę Dziubak i p. Grażynę Blicharz oraz klasę IIa TL.