Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim i Niemieckim

opublikowane: 26 kwi 2016, 22:09 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 27 kwi 2016, 06:44 ]

Dnia 26.04.16r.  w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie odbył się coroczny konkurs piosenki dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chełmińskiego. W konkursie wzięło udział 28 uczestników z 12 szkół. Uczestnicy konkursu zaskoczyli licznie zgromadzoną widownię oraz jury ciekawymi interpretacjami znanych utworów oraz kreatywnością. Kilkoro wykonawców zdecydowało się na występ a’capella, na scenie pojawili się także uczniowie grający na różnych instrumentach muzycznych. Najbardziej oryginalny występ należał do Katarzyny Coch i Karoliny Malinowskiej ze Stolna. Uczennice gimnazjum klaskały i uderzały plastikowymi kubeczkami o ławkę równocześnie śpiewając „Cup Song” Anny Kendrick. Jury, w którego skład weszli nauczyciele języków obcych oraz muzyki oceniali wykonania wybranych przez uczestników utworów biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru do możliwości wokalnych i językowych wykonawców, fonetyczną i leksykalną poprawność śpiewanego tekstu, inscenizację ruchową, ruch i obycie sceniczne, feeling (wyrażanie emocji), interpretację piosenek oraz ogólny wyraz artystyczny. W czasie obrad jury na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali własne aranżacje znanych piosenek oraz beatboxer Piotr Knels. Niespodzianką był występ uczennicy V klasy szkoły podstawowej z Unisławia, która zaprezentowała utwór „Sugar” zespołu Maron 5.

Wyniki konkursu:

Szkoły gimnazjalne

I miejsce – Patrycja Musiałowska

„Like I’m gonna lose you” Meghan Trainor (Kijewo Królewskie)

II miejsce – Natalia Ogonowska

„Titanium” David Guetta feat. Sia (Gim. nr 2 w Chełmnie)

III miejsce – Katarzyna Coch i Karolina Malinowska

„Cup Song” Anna Kendrick (Stolno)

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Anna Kubina i Patrycja Rutkowska

„We found love” Rhianna (ZS nr 2 Chełmno)

II miejsce – Julia Pasińska i Klaudia Ghosh

„Mad World” Tears for Fears (KLO Chełmno)

III miejsce – Kamil Komorowski

“The dance” Garth Brooks (ZS nr 2 Chełmno)

Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymały Iga Podzielna z Unisławia („Sugar” – Maroon 5) oraz Oliwia Jaworska i Natalia Jarosz („Ich bin da” LaFee) z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Fundatorem nagród była Rada Rodziców ZS nr 2 w Chełmnie oraz wydawnictwa Oxford University Press, Macmillan i Pearson Longman.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!!!!

O nas na nowym portalu o Chełmnie: http://e-chelmno.pl/rozspiewana-dwojka/