Lubisz grać? zacznij kodować!

opublikowane: 10 gru 2013, 14:31 przez Mariusz Szymański   [ zaktualizowane 10 gru 2013, 14:49 ]
Zapraszamy do udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.
Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Wcześniej można się przygotować rozwiązując różne łamigłówki. Udział można brać będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Większość tekstów i wypowiedzi przełożyliśmy na język polski. Szczegóły na: godzinakodowania.pl
Ja już się zarejestrowałem. Wszystkich zainteresowanych uczniów proszę  o rejestrację.  Zarejestruj się, zaloguj i dodaj nauczyciela podając kod: HIQBUR. Zobaczymy kto będzie najlepszy! Powodzenia! Uważajcie na świnię:)(Kolejne zadania są ponumerowane, opis teoretyczny i filmiki w języku angielskim)