LOGISTYCY W STRAŻY POŻARNEJ

opublikowane: 4 paź 2017, 06:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 4 paź 2017, 06:51 ]

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie w dniu 28.09.2017r. zrealizowali swoje pierwsze zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Zajęcia odbyły się zgodnie z planem, a specjalistyczne pokazy i ćwiczenia prezentowane przez strażaków, przygotowane były z najwyższą starannością. W czasie zajęć kierunkowych uczniowie zapoznali się:

• ze specyfiką zawodu strażaka, jego obowiązkami wynikającymi w toku służby,
  • z hierarchią służbową oraz  zakresem odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach,
  • z wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy w tej służbie mundurowej (ochotnicy wykonali nawet próby wybranych sprawności sportowych),
  • ze specjalistycznym sprzętem PSP.

Co szczególnie istotne i ciekawe dla uczniów to możliwość ich uczestniczenia w pokazie symulowanej akcji ratowniczej. Strażacy bardzo profesjonalnie przeprowadzili całą akcję, wykorzystując dostępny w straży sprzęt. Praktyczne ćwiczenia rozwijania węża i próby gaszenia pożaru, w których uczestniczyli sami uczniowie był również dla nich ważnym testem. Niezwykłą niespodzianką okazał się  pokaz sprawności w wykonaniu jednego ze strażaków, z wykorzystaniem drabiny hakowej. Efekt WOW był natychmiastowy i trwał przez kolejne minuty. Mieliśmy okazję, by osobiście poznać rekordzistę Polski w tej dyscyplinie.

PODZIĘKOWANIA

Na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie Pana  st. bryg. mgr inż. Karola Utraty składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w zajęciach na terenie KP PSP w Chełmnie. Gorące podziękowania dla zastępcy Komendanta  Pana bryg. mgr inż. Janusza Pietraka za duże zaangażowanie

i bezpośrednią współpracę ze szkołą przy realizacji zadania na rzecz rozwoju zawodowego młodzieży. Szczególne słowa uznania, szacunku i podziwu składamy na ręce Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Chełmnie Pana bryg. mgr inż. Jakuba Grzywacza oraz Dowódcy zmiany I mł. kpt. Pana Artura Tokarczyka (rekordzisty Polski w dyscyplinie Drabiny Hakowej) za niezwykle profesjonalne przygotowanie zajęć dla młodzieży z klasy mundurowej w ZS nr 2 w Chełmnie. Dziękujemy wszystkim strażakom zaangażowanym tego dnia w spotkanie z młodzieżą. Dziękujemy serdecznie !!!