Logistycy poznali pracę policjantów prewencji

opublikowane: 18 sty 2015, 08:22 przez Agnieszka Grzymska
W czwartek, 15 stycznia, odbyły się kolejne zajęcia dla klas technikum logistycznego  w ramach innowacji pedagogicznej „Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Tym razem młodzież spotkała się z policjantami KPP Chełmno, którzy zapoznali ją z wydziałem prewencji.

Pierwsza godzina zajęć związana była z teoretycznym omówieniem zagadnienia w czasie wykładu multimedialnego. Uczniowie poznali między innymi główne cele działania wydziału, obszary pracy prewencyjnej, hierarchiczność oraz uprawnienia policjantów.  Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć krótkie filmy obrazujące szkolenia policjantów prewencji.

Taktyce i technikom pracy prewencji poświęcone były kolejne części zajęć. Uczniowie wzięli udział w pokazie praktycznych umiejętności ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Policjanci zaprezentowali techniki przeprowadzania interwencji, między innymi zademonstrowali chwyty obezwładniające i technik transportowe.

Ostatnim punktem spotkania był pokaz umiejętności psa policyjnego. Młodzież
z podziwem patrzyła na współpracę przewodnika i jego czworonożnego podopiecznego.

Bardzo dziękujemy policjantom za przygotowanie atrakcyjnych zajęć.