Konkursy z okazji "Dnia Patrona Szkoły"

opublikowane: 2 gru 2016, 09:35 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 2 gru 2016, 09:35 ]

Na początek informujemy o dwóch konkursach. Jeden jest obowiązkowy dla klas drugich, nieobowiązkowy dla pozostałych, a drugi obowiązkowy dla wszystkich, którzy zechcą w nim wystartować.

W pierwszym konkursie startują trzyosobowe drużyny reprezentujące klasę (jedna drużyna - jedna klasa) i odpowiadać będą na kilkadziesiąt pytań zamkniętych. Rozgrywka dotyczy znajomości wyrazów raczej już nieprzydatnych, a w twórczości Adama Mickiewicza wciąż obecnych. Na przykład w "Panu Tadeuszu", "Dziadach" lub - o rety! - w "Sonetach Krymskich". Mogą też występować w twórczości naszego wspaniałego Patrona.

Drugi konkurs, który będzie miał miejsce w Dniu Patrona Szkoły jest konkursem dla wszystkich chętnych. Zwłaszcza dla tych, którzy lubią się dobrze bawić i którzy rozumieją, że także z poezji, nawet tej poważnej, czasem można mieć umiarkowany ubaw.

Proponujemy zatem konkurs pod roboczym hasłem "Twoja twarz brzmi... Mickiewiczem". Najprościej mówiąc (albo pisząc), chodzi o to, żeby się za Adama Mickiewicza przebrać, żeby się na Adama Mickiewicza ucharakteryzować i żeby - uwaga - zabrzmieć jak Adam Mickiewicz. Żeby na kilka pytań zadanych przez osobę sobie sprzyjającą odpowiedzieć słowami poezji Adama Mickiewicza.

Szczegółowych informacji udzielają p.A.Jabczyńskiej i p.T.Majewskiego.