Konkurs Poezji Polskiej i Obcojęzycznej w Świeciu

opublikowane: 26 kwi 2017, 06:30 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 26 kwi 2017, 06:30 ]

Dnia 5 kwietnia bieżącego roku, dwie uczennice naszej szkoły Karolina Kamprowska z II TH oraz Weronika Michalczyk  z III TOR udały się pod opieką p. Ewy Górskiej na VIII Powiatowy Konkurs Poezji Polskiej i Obcojęzycznej  do Świecia. Weronika, przygotowywana przez p. Ilonę Wiśniewską przedstawiła wiersz w języku angielskim Rhapsody on a windy night Thomasa  Stearma Eliota, natomiast Karolina Kamprowska przygotowywana przez p. Ewę Górską  przedstawiła wiersz Ferdinanda  Freiligrath O lieb, solang du lieben kannst.

Obie uczennice włożyły w naukę wierszy na pamięć wiele wysiłku. Poradziły sobie doskonałe, pięknie przedstawiły wiersze i przede wszystkim godnie reprezentowały szkołę. Niestety konkurencja była również doskonale przygotowana i reprezentantki naszej szkoły zakończyły zmagania z dyplomami, jednakże gratulujemy. Może w przyszłym roku uda się zdobyć wyróżnienie!?