Konkurs ortograficzny O Złote Pióro Starosty Chełmińskiego

opublikowane: 8 kwi 2016, 12:38 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 kwi 2016, 12:39 ]

7 kwietnia odbył się finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego O Złote Pióro Starosty Chełmińskiego, którego tegorocznym organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie. Dyktando przygotowane przez doradcę metodycznego nauczycieli języka polskiego – p. Katarzynę Fiałkowską z Torunia pisali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chełmińskiego.

Uczeń klasy I TI Patryk Tajs odniósł ogromny sukces, zajmując drugie miejsce w konkursie o zasięgu powiatowym. Osiągnięcie jest tak wielkie, gdyż Patryk to uczeń klasy pierwszej, więc liczymy w kolejnych latach na najwyższe miejsce na podium. Oprócz dyplomu laureaci otrzymali złote pióra!