Konkurs - WIERSZ MATEMATYCZNY

opublikowane: 12 lut 2019, 07:39 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 12 lut 2019, 07:39 ]

Nauczyciele matematyki ZS2, z okazji Światowego Dnia liczby PI zapraszają do udziału w konkursie:

WIERSZ MATEMATYCZNY

Zadanie konkursowe polega na napisaniu, autorskiego wiersza o Królowej Nauk -MATEMATYCE.

Celem konkursu jest przedstawianie zagadnień matematycznych w sposób łatwy do zapamiętania, popularyzacja twórczości poetyckiej oraz kształtowanie wrażliwości na słowo.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ZS2 (jedną pracę wykonuje jedna osoba) i polega na samodzielnym napisaniu autorskiego wiersza, który powinien składać się z minimum 8 wersów. Tematyką wiersza powinna być matematyka, matematycy (w tym Wasi ukochani matematycy ZS2), zagadnienia matematyczne. Prace należy składać do nauczycieli matematyki do dnia 8 marca 2019 do godziny 14:00.

Kryteria oceny skupiały się będą na: zgodności z tematyką, twórczym charakterze utworu, poprawności stylistycznej i językowej, związku tytułu utworu z treścią,  poziomie literackim pracy, samodzielności i oryginalności wiersza.

Nagrodzimy 3 najlepsze prace:

I miejsce: voucher na 50zł, sponsorowany przez restaurację - CHLEBEM i SOLĄ, pendrive, jednogodzinna niepytajka oraz ocena celująca z matematyki za udział w konkursie

II i III miejsce: pendrive, niezbędnik matematyka (teczka, skoroszyt, linijka, ołówek i długopis), jednogodzinna niepytajka oraz ocena bardzo dobra z matematyki za udział w konkursie

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE