Komunikacja interpersonalna ważna dla uczniów ZS nr 2 w Chełmnie

opublikowane: 9 lut 2015, 09:56 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 9 lut 2015, 10:02 ]

Wycieczka dwudniowa dla uczniów z ZS nr 2

W dniach 31.01-01.02.2015r. uczniowie  ZS nr 2 w Chełmnie uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do miejscowości Wdzydze Kiszewskie, podczas której w ramach  warsztatów grupowych rozwijali umiejętności prawidłowej komunikacji interpersonalnej i komunikacji w grupie rówieśniczej. Wycieczka zorganizowana była w ramach projektu unijnego „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim- V”.

Wszystkie zaplanowane zajęcia miały  na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych poprzez indywidualną i grupową pracę ucznia. W szczególności nastawione były  na rozwijanie tych cech charakteru, które umożliwiają bezkonfliktowe współdziałanie w grupie rówieśniczej, a w przyszłości prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Wejście na Wieżę Widokową, przejazd wozami konnymi, zimowe ognisko, zajęcia z zakresu komunikacji i doradztwa zawodowego to niektóre z atrakcji, z którymi uczniowie spotkali się na miejscu. Zadowolenie moich uczniów to największa satysfakcja dydaktyczna w mojej pracy. Cele wyjazdu uważam za zrealizowane na 100%- mówi Lesław Giżyński, który był organizatorem i jednym z wykonawców zadania.