IX Szkolny Turniej Sudoku - wyniki

opublikowane: 16 mar 2018, 09:58 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 mar 2018, 08:06 ]

Dnia 14 marca 2018r. na dużej przerwie w sali nr 9, w ramach Światowego Dnia Liczby Pi odbył się IX Szkolny Turniej SUDOKU.  Konkurs ten miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim było samodzielne rozwiązanie łamigłówki, które może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, co pozwoli uwierzyć we własne możliwości. W konkursie wzięły udział 24 osoby. Każdy otrzymał do rozwiązania 2 SUDOKU.

Najlepsi okazali się:

I miejsce Sara Grędzicka z klasy IIITOR,