IV Powiatowy Przegląd Spektakli Profilaktycznych

opublikowane: 30 mar 2017, 06:29 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 30 mar 2017, 06:29 ]

W poniedziałek, 27 marca, w auli Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie odbył się IV Powiatowy Przegląd Spektakli Profilaktycznych. W murach #zs2chelmno gościło ponad 100 młodych aktorek i aktorów oraz wspierających ich widowni. Z zaproszeń wystosowanych do wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu chełmińskiego skorzystały Zespół Szkół w Kijewie Królewskim, Zespół Szkół w Starogrodzie, Gimnazjum w Podwiesku oraz połączona reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Chełmnie i BZDZ w Bydgoszczy oddział w Chełmnie.

- Zespoły bardzo poważnie podeszły do tematu wolności i jej zagrożeń związanych z uzależnieniami – mówi p. B. Kępczyńska, pedagog szkolny w #zs2chelmno, organizatorka wydarzenia – Wszystkie przedstawienia oparte były na ciekawych scenariuszach i pomysłach realizacyjnych. Wszystkie „wciągały” widzów i budziły zainteresowanie.

Jury, w skład którego wchodziły p. dyr. E. Chlipała, p. K. Wiśniewska oraz W. Michalczyk przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznano nagrody w kilku kategoriach.

Jako najlepszą aktorkę wskazano Sandrę Wiśniewską z BZDZ Bydgoszcz oddział w Chełmnie, najlepszy aktor to Filip Baranowski z Zespołu Szkół w Starogrodzie. Za najlepszą reżyserię doceniono p. Magdalenę Stanisławską z Zespołu Szkół w Kijewie Królewskim, a za przedstawienie o najwyższych walorach profilaktycznych uznano występ przygotowany przez zespół z Gimnazjum z Podwiesku.

Nagroda główna, czyli sfinansowanie wyjazdu grupy teatralnej do Inowrocławia na Wojewódzki Profilaktyczny Festiwal Teatralny „poPaTrz” oraz na udział w gali PaT we wrześniu 2017, powędrowała do połączonych reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Chełmnie i BZDZ Bydgoszcz oddział Chełmno.

Każda z uczestniczek i uczestników Przeglądu otrzymał torebkę ze słodyczami oraz gadżety promocyjne naszej szkoły.

Nagrody młodym aktorkom i aktorom wręczali zastępczyni dyrektora #zs2chelmno p. Ewa Chlipała oraz starosta chełmiński p. Zdzisław Gamański.

- W imieniu wszystkich uczestniczących w Przeglądzie chciałaby podziękować Urzędowi Miasta Chełmno oraz Starostwu Powiatowemu w Chełmnie w osobie pana Zdzisława Gamańskiego za wsparcie finansowe naszej imprezy – dodaje p. B. Kępczyńska, organizatorka przedsięwzięcia.

- Do zobaczenia za rok.