IV Nocny Maraton Matematyczny

opublikowane: 11 kwi 2016, 22:00 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 11 kwi 2016, 22:01 ]

W nocy z 8/9 kwietnia 2016 roku w godzinach 18:00-6:00 jeden uczeń z naszej szkoły z klasy IVTM: Marcin Nogalski uczestniczył w IV Nocnym Maratonie Matematycznym organizowanym przez KLiG w Chełmnie. Podczas tego spotkania uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując zadania matematyczne. Rozwiązywał zadania arkusza maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki (pracując samodzielnie) oraz ciekawe zadania pracując w grupach. Wysłuchał również wykładu akademickiego: Macierze i ich zastosowania. Dziękujemy organizatorom za taką możliwość i żałujemy, że tylko jeden maturzysta był gotów na takie poświęcenie. Za rok zapraszamy więcej chętnych.