I TL w wydziale kryminalnym…

opublikowane: 14 sty 2017, 04:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 14 sty 2017, 04:33 ]

W czwartek, 12 stycznia uczniowie I TL uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej „Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Tym razem młodzież pobierała nauki od policjanta KPP Chełmno – aspiranta Jarosława Filipka. Mundurowy jest technikiem kryminalistyki i przybliżał pracę policjantów wydziału kryminalnego.

Logistycy w czasie zajęć teoretycznych otrzymali bogatą wiedzę o taktycznych zasadach, sposobach, metodach i środkach wykrywania przestępstw i ich sprawców. Uczniowie mieli okazję poznać techniki śledcze: daktyloskopię, traseologię, osmologię, mechanoskopię. Dowiedzieli się wiele o sposobach prowadzenia oględzin, zabezpieczania śladów, sporządzania protokołów. Nie zabrakło też pogadanki na temat psychologicznych aspektów pracy technika kryminalistyki. W drugiej części  uczestnicy zajęć przekładali wiedzę teoretyczną na działania praktyczne, pobierali ślady. To było niesamowite doświadczenie, poczuć przedsmak tej trudnej, ale jakże ciekawej pracy, zgodnie twierdzili wszyscy.

Dziękujemy prowadzącemu  za doskonale przygotowane i świetnie prowadzone zajęcia.