I TL na poligonie wojskowym

opublikowane: 23 paź 2016, 10:52 przez Agnieszka Grzymska

20 października klasa I TL rozpoczęła przygodę związaną z poznawaniem zawodów mundurowych. Pierwsze spotkanie dotyczyło służby żołnierskiej.

Uczniowie klas technikum ZS2, uczący się w zawodzie technik logistyk, już od trzech lat biorą udział w zajęciach innowacji pedagogicznej „Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Pierwszoklasiści mają okazję uczestniczyć w zajęciach, które organizują dla nich nauczyciele ZS2 i chełmińskie służby mundurowe: wojsko, policja, straż pożarna.

W czwartek odbyły się zajęcia w Jednostce Wojskowej 3136. Na początku spotkania młodzież została zapoznana z historią jednostki. Uczniowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji dotyczącej utworzenia 3. Włocławskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, zwiedzili także  Salę Tradycji. Po lekcji z wychowania obywatelskiego uczestnicy zajęć ruszyli na zajęcia terenowe, a właściwie na poligon wojskowy.
Do celu zostali przewiezieni autokarem. Na miejscu mieli okazję obserwować działania ciężkiego sprzętu wojskowego poruszającego się po wodzie i lądzie. Żołnierze przygotowali dla nich krótkie informacje na temat maszyn uczestniczących w pokazach.  Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła przejażdżka transporterem PTS. Panująca aura uwydatniła iście poligonowe warunki. Mimo błota, przemoczonych ubrań wszyscy byli bardzo zadowoleni. Realizatorów innowacji cieszyło wspólne pytanie uczestników: kiedy kolejne zajęcia?

Bardzo dziękujemy ppor. Robrtowi Wal za zorganizowanie ciekawych i bezpiecznych zajęć  pokazujących służbę wojskową.

A. Thiemann