Innowacja dla logistyków w PSP w Chełmnie

opublikowane: 23 kwi 2015, 12:30 przez Anna Herbut - Giżyńska   [ zaktualizowane 27 kwi 2015, 22:15 przez Mariusz Andrzej Szymański ]

Logistycy w Straży Pożarnej w Chełmnie

Kolejne interesujące zajęcia dla logistyków z ZS nr 2 w Chełmnie odbyły się na terenie jednostki Straży Pożarnej w Chełmnie. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zostać strażakiem, biorąc pod uwagę przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne- sprawnościowe.

Na początku wykład, potem krótki test i ….wypadliśmy dobrze! To się chwali.

Naturalnie największe zainteresowanie budziły pokazy koniecznych umiejętności
i sprawności fizycznych, m.in. test harwardzki „harvard step-up test" . Próba polega na tym, iż badany w ciągu 5 minut w tempie 30 razy na minutę ( w rytm metronomu)  wchodzi na stopień o wysokości 40 cm- mężczyzna i 30 cm kobieta. Wydolnościowy wskaźnik próby harwardzkiej ocenia się według wzoru i można zdobyć ocenę: słaby, dostateczny, przeciętny, dobry, bardzo dobry.

Elementem oceny sprawności fizycznej strażaka jest próba akrofobii. Co to jest?

Próba akrofobii polega na wejściu i zejściu po drabinie nachylonej pod kątem 45 stopni na wysokość 25 metrów. Bada się w ten sposób u kandydata lęk przed wysokością.

Nasi uczniowie ochoczo poddali się próbie wykonania innego elementu oceny ich sprawności, a mianowicie podciąganiu się na drążku ( na wysokości doskocznej). Było bardzo dobrze.

Na zakończenie prezentacja działania- wyjazdu do wezwania, na akcję. Pokaz na najwyższym poziomie zrobił na wszystkich duże wrażanie.

Komendantowi Straży Pożarnej w Chełmnie składamy serdeczne podziękowania!!!

Nauczyciele ZS nr 2 w Chełmnie