Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Gry Mateusza

opublikowane: 2 paź 2016, 11:31 przez Agnieszka Grzymska

Uczeń klasy IV TI, Mateusz Kraska, to autor „Piłkarzy” zręcznościowej gry na komputer oraz twórca „Get Out” gry logicznej na smartfona. Zapytany o to, skąd u niego pasja do tworzenia takich cacuszek, długo nad odpowiedzią się nie zastanawiał.

– Przez trzy lata chodziłem na prowadzone przez pana Mariusza A. Szymańskiego zajęcia programistyczne i kiedy już nauczyłem się porządnie programować, stwierdziłem, że warto by „zrobić jakąś grę”.

Mateusz udał się na poszukiwania odpowiedniego środowiska programistycznego. Przyniosły one skutek i któregoś zwykłego szkolnego dnia zrodził się w jego głowie pomysł na „Piłkarzy”. W wolnych chwilach, w domu, zajmował się pisaniem i tworzeniem gry, natomiast jego koledzy, w szkole, testowali jego dokonania. Dzięki tym testom postacie gry uzyskały – dosłownie i w przenośni – ludzkie twarze.

– Później był Android – mówi Mateusz i dodaje, że tak naprawdę postanowił nieco poszerzyć swoje programistyczne horyzonty i znaleźć nieco ambitniejszy projekt. –Tak powstała gra logiczna „Get Out” na smartfona, w końcu nie samymi grami rozrywkowymi żyje człowiek. Dlatego zebrałem z różnych źródeł najróżniejsze zagadki i połączyłem je w grę, którą każdy posiadacz sprzętu z Androidem może ze sobą zabrać wszędzie.

W przyszłości Mateusz Kraska planuje zaangażować się w tworzenie gier na Androida, raczej rozrywkowo-zręcznościowych oraz chce stworzyć dobrą grę sieciową dla wielu graczy. Na pytanie o ulubioną muzykę odpowiada, że lubi podróżować po różnych gatunkach, a jego jeden z bardzo wielu ulubionych przysmaków to po prostu frytki.

Linki do gier:
Piłkarze: http://grapilkarze.tk/
Get Out: https://play.google.com/store/apps/details…

Comments