Goście ze Szkocji

opublikowane: 8 kwi 2017, 07:49 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 kwi 2017, 07:50 ]

Przeciętnej obywatelce lub obywatelowi naszego kraju Szkocja kojarzy się ze szkocką kratą, z wielkimi meczami pomiędzy Celtic a Rangers, szkocką whisky (nie mylić z irlandzką whiskey) oraz facetami w kiltach. O tym także opowiadali goście, nauczycielki i nauczyciele z Falkirk – pani Louisse Noon, pani Veronika Cully oraz pan Allan Thomson i pan Daryl Penman.

Podczas spotkania nasi goście opowiadali naszym uczennicom i uczniom o kulturze szkockiej oraz o szkockim systemie edukacji. Oczywiście, ze szkockim – sprawiającym nieco trudności naszej młodzieży – akcentem.

Wizyta gości ze Szkocji w #zs2chelmno to pokłosie umowy partnerskiej pomiędzy miastami Chełmno i Falkirk.