opublikowane: 10 gru 2020, 08:24 przez Agnieszka Grzymska
Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku. W tymże roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku "Washington Post". Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy's Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA. Pluszowe misie i do dziś jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.
Planowaliśmy w tym roku uroczyste, szkolne obchody Dnia Pluszowego Misia, które, w obecnej sytuacji są, niestety, niemożliwe.
Jegomość ze zdjęcia, nie jest pluszowy i jest dosyć sędziwy, ale zasługuje na zaprezentowanie szerokiej publiczności  To pierwsza zabawka, którą dostała nasza nauczycielka, jeszcze zanim się urodziła