Dzień Patrona Szkoły

opublikowane: 9 sty 2020, 04:27 przez Agnieszka Grzymska
Coroczny Dzień Patrona Szkoły obchodzony był w tym roku 11 grudnia. Uroczystość podzielona została na dwie części. Najpierw miał miejsce konkurs recytatorski, w którym wzięli udział zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z naszego powiatu.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Alicja Tokarczyk, która wyrecytowała bajkę „Przyjaciele" A. Mickiewicza i zdobyła pierwsze miejsce,
Michał Grabarz, który przedstawił interpretację „Reduty Ordona"
i Melania Iglińska z utworem „Do M***".
Wszyscy nagrodzeni reprezentowali Szkołę Podstawową nr 4 w Chełmnie.
Serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie części konkursowej uczniowie klas drugich ZS2 zaprezentowali przygotowane wcześniej teksty nawiązujące do twórczości patrona szkoły. Ten występ był zapowiedzią właściwych zmagań drugoklasistów, które miały miejsce na lekcji piątej. Wytypowane przez klasy czteroosobowe drużyny wzięły udział w Wielkiej Grze – uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości Adama Mickiewicza. Zwyciężyli przedstawiciele klasy 2aTL/TE, lecz nikt nie odszedł – mamy nadzieję – zasmucony, ponieważ poza nagrodą główną przygotowano słodkie upominki dla wszystkich uczestników gry. Dziękujemy wszystkim za zabawę, zwycięzcom gratulujemy i do następnego razu.