Dzień Patrona Szkoły

opublikowane: 19 gru 2017, 12:04 przez Agnieszka Grzymska
15 grudnia 2017 r. kolejny raz obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Święto to weszło już na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Jak wszyscy zdążyliśmy się zorientować, data obchodów tej imprezy nie jest przypadkowa. Przypada ona co roku w grudniu – miesiącu związanym z narodzinami naszego wieszcza narodowego. Uroczystość otworzył dyrektor pan Jacek Kordowski, witając zebranych nauczycieli i uczniów oraz zaproszonych gości. Tegoroczny program obchodów DNIA PATRONA SZKOŁY obejmował: konkurs poezji Mickiewicza oraz podsumowanie projektu „Mickiewicz w oczach uczniów”.
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbył się Międzyszkolny konkurs recytatorski utworów wieszcza narodowego, w którym udział wzięli przedstawiciele gimnazjów powiatu chełmińskiego:
- Katolickiego Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie
- Gimnazjum w Starogrodzie
- Gimnazjum w Unisławiu
- Gimnazjum nr 1 w Chełmnie
- Gimnazjum nr 2 w Chełmnie
- Gimnazjum nr 4 w Chełmnie
Konkurs recytatorski został oceniony przez jury, w którym zasiadały:
panie: Agnieszka Krakowiak, Aleksandra Jabczyńska i Aleksandra Ryckowska. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:
- I miejsce – Wiktoria Głowacka z Gimnazjum nr 2 w Chełmnie
- II miejsce – Radosław Reszczyński z Gimnazjum w Starogrodzie
- III miejsce – Hubert Gasin z Katolickiego Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie
- specjalne wyróżnienie dla Zuzanny Krych z Gimnazjum nr 1 w Chełmnie
Na piątej godzinie nastąpiło podsumowanie projektu MICKIEWICZ W OCZACH UCZNIÓW przygotowanego w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły przez nauczycielki języka polskiego naszej szkoły wraz z uczniami klas drugich oraz ich wychowawcami.
Ta część uroczystości powstała dzięki zaangażowaniu uczniów klas: IITOR/TE, II TL, II TI, nad którymi opiekę sprawowały panie: Agnieszka Krakowiak, Aleksandra Jabczyńska i Aleksandra Ryckowska oraz wychowawcy klas, panie: Aleksandra Thieman i Grażyna Blicharz oraz pan Leszek Giżyński.
Projekt obejmował: przygotowanie krótkiego występu na temat patrona naszej szkoły, plakatu z wizerunkiem wieszcza, zabawnych memów i fotomontaży. Wszystkie klasy zaprezentowały efekty swej pracy. Jako pierwsza wystąpiła klasa II TI, potem II TL i II TOR/TE.Nieznaczną przewagą głosów zwyciężyła klasa II TI