DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

opublikowane: 12 gru 2015, 05:05 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 12 gru 2015, 05:06 ]

W czwartek 10 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze – p. Aleksandra Ryckowska i Agnieszka Krakowiak zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Recytatorki Poezji Adama Mickiewicza dla gimnazjalistów. Wzięli w nim udział uczniowie z: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, Katolickiego Gimnazjum Księży Pallotynów i Publicznego Gimnazjum w Kijewie Królewskim. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Przyłucka z Gimnazjum nr 2, drugie – Kornelia Delik z Katolickiego Gimnazjum, a trzecie – Agata Rokicińska z Gimnazjum nr 4. Oprócz nagród głównych jury przyznało również wyróżnienia. Fundatorem nagród książkowych była Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2.

Konkurs był okazją nie tylko do uczczenia pamięci Patrona, ale także do promocji szkoły. Dlatego też podczas uroczystości w auli udział wzięli uczniowie klasy II TOR promujący naszą placówkę wraz z opiekunem – p. A. Thiemann.

Obchodom Święta towarzyszyły występy uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Na scenie wystąpili: Weronika Michalczyk z kl. II TOR recytująca wiersz Adama Mickiewicza oraz Patrycja Rutkowska z kl. IV TE, Marcin Machel z kl. IV TI oraz Anna Kubina i Jakub Sitkowski z kl. II b. Ich muzyczne interpretacje dzieł Patrona na długo pozostaną w pamięci publiczności, która była oczarowana poziomem wykonania utworów przez młodych artystów.