DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

opublikowane: 8 sty 2015, 23:10 przez Agnieszka Grzymska
W dniu 12 grudnia 2014 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Święto zostało przygotowane przez nauczycieli języka polskiego. W ramach uroczystości zorganizowane zostały następujące przedsięwzięcia:
konkurs dla uczniów klas drugich technikum pt. „Mickiewicz w oczach uczniów”; konkurs dla uczniów klas drugich zasadniczej szkoły zawodowej nt. życia i twórczości Adama Mickiewicza oraz międzyszkolny konkurs recytatorski utworów Adama Mickiewicza dla uczniów gimnazjów powiatu chełmińskiego. W konkursie recytatorskim udział wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Katolickiego Gimnazjum Księży Pallotynów, Gimnazjum w Starogrodzie. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Susek, drugie – Marta Kubacka, a trzecie – Sandra Kocoń – wszystkie uczennice reprezentowały Gimnazjum nr 4.

Pierwsze miejsce w konkursie dla klas drugich technikum zdobyła klasa II TE, której uczniowie przygotowali przedstawienie z wykorzystaniem technik multimedialnych. Wychowankowie p. Magdaleny Torbińskiej zaprezentowali m.in. hip-hopową wersję Inwokacji z Pana Tadeusza oraz mini-sztukę teatralną nagraną w murach naszej szkoły. Gratulujemy talentów i pomysłowości.

Natomiast najszerszą wiedzę o życiu i twórczości Patrona Szkoły posiedli uczniowie klasy II a zasadniczej szkoły zawodowej. Poziom przygotowania uczniów do tej konkurencji był naprawdę wysoki.

Dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i zapraszamy do udziału w Dniu Patrona Szkoły za rok.