Decoupage’owe wariacje

opublikowane: 18 lis 2017, 08:58 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 18 lis 2017, 08:59 ]

W nastroju trochę jesiennym, ale też nieco świątecznym odbyły się dzisiejsze zajęcia specjalistyczne dla uczniów TH i TOR z cyklu: Origami, decoupage, florystyka. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim”.

Wariacje na temat lampionów/ wazonów były różne, różniste. Pracowaliśmy techniką decoupage. Czy wiecie, że słowo decoupage pochodzi od francuskiego decouper i oznacza wycinać. Tak więc korzystając z pięknych wzorów serwetkowych uczniowie wycinali wodą wybrany element, który następnie był naklejany na pokryte uprzednio papierem ryżowym szklane naczynie. Pomysł na prezent? Jak najbardziej, spróbujcie sami :-)