Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Decoupage na zajęciach w ZS nr 2 Chełmno

opublikowane: 18 mar 2018, 09:16 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 18 mar 2018, 09:21 ]

Sobota 17 marca 2018 r. – dzień wolny od zajęć, a MY jesteśmy w szkole, by uczyć się, bawić i relaksować jednocześnie. Za oknem słońce, zaś w sali kwiaty i motyle (jako motywy serwetkowe, ale wystarczy). Czego więcej potrzeba, by poczuć ten wyjątkowy nastrój prawdziwej wiosny.

Podczas kolejnych zajęć specjalistycznych dla uczniów TH i TOR z cyklu: Origami, decoupage, florystyka, prowadzonych  w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim”, tworzyliśmy małe dzieła- wiosenne torby z zastosowaniem techniki decoupage.  Gościem specjalnym była Pani Sylwia Maron. Kobieta kreatywna i pełna pasji. Pani Sylwia zaprezentowała nam zaawansowane techniki pracy z wykorzystaniem decoupage.

Być może pamiętacie, bo już o tym pisaliśmy, że słowo decoupage pochodzi od francuskiego decouper i oznacza wycinać. Tak więc korzystając z pięknych wzorów serwetkowych wycinaliśmy wybrany element, który następnie był naklejany specjalnym klejem na torbę płócienną. Do tego stemple i transfery imion do nałożenia z wykorzystaniem zmywacza do paznokci i…. łyżeczki do herbaty. Zaskoczeni?

Kolejny pomysł na prezent? Czemu nie, warto spróbować :-)

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii Maron za wspaniałe spotkanie ze sztuką !!!

Anna Herbut- Giżyńska i Agnieszka GrzymskaComments