Czwarty dzień Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

opublikowane: 21 lis 2016, 06:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 lis 2016, 06:50 ]

Spotkanie z młodzieżą kończącą szkołę w bieżącym roku szkolnym prowadziły p. Magdalena Mrozek z MCK OHP w Chełmnie oraz p. Jolanta Tomkowicz, koordynator z ramienia szkoły.
Gośćmi były p. Joanna Pasińska z Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie oraz p. Agnieszka Skowrońska Firma “Medium”- sektor bankowy

Spotkania z młodzieżą kończącą w bieżącym roku szkolnym edukację miały charakter konferencji i panelu dyskusyjnego. Pogadanki dotyczyły zagadnień związanych z zakładaniem własnej działalności gospodarczej i tego, w jaki sposób krok po kroku zostać przedsiębiorcą. Młodzi ludzie dowiedzieli się o możliwościach uzyskania dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy, kontroli osób, które ją otrzymały oraz o warunkach przyznawania środków finansowych (po zaakceptowaniu biznesplanu) dla osób poniżej 30 roku życia. Wytłumaczono, co oznacza status osoby bezrobotnej, jak również pokazano możliwości starania się o staże. Przybliżono także temat szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe, a także etapy wsparcia osób poszukujących zatrudnienia.

Zaproszeni przedsiębiorcy opowiadali o historii swojej drogi od pracownika etatowego do otwarcia własnego biznesu, trudnościach i pozytywnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej. Tłumaczyli, jak ważne jest rozwijanie swoich zainteresowań, które mogą przydać się w przyszłości. Z własnych doświadczeń wysuwali wnioski, że największym kapitałem każdej firmy są pracownicy, o których powinno się dbać.