Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Bieg po Indeks

opublikowane: 27 sty 2014, 14:38 przez Mariusz Szymański
logo
Politechnika Koszalińska organizuje XVIII edycje konkursu pt. „Bieg po Indeks”. Prowadzony jest on z wykorzystaniem nowoczesnych technik internetowych. Jego tegoroczna odsłona ukierunkowana jest na pomoc w przygotowaniu do matury z zakresu matematyki, fizyki i informatyki. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie tym przedsięwzięciem.

Konkurs prowadzony będzie w trzech etapach. Pierwszy z nich polega na rozwiązywaniu zadań z matematyki, fizyki oraz informatyki, które dostępne są na wspólnej stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej i uczelni biorących w nim udział.  Zadania będą wykonywane pod opieką nauczycieli w szkolnych pracowniach komputerowych. Uczniowie rozwiązują zadania w dogodnym dla siebie terminie. Uczestnicy mogą kontaktować się ze specjalistami ze swojej Uczelni poprzez komunikatory internetowe i pocztę elektroniczną.

 

Etap drugi ma charakter półfinału. Uczestnicy konkursu mogą w nim sprawdzić swoje umiejętności, a nauczyciele – dokonać wyboru uczniów, którzy wezmą udział w finale. Każdy uczestnik tego etapu rozwiąże 15 zadań testowych w określonym czasie, które zostaną sprawdzone przez „zdalnego nauczyciela”. Natomiast etap trzeci to finał, który odbędzie się w siedzibie Politechniki Koszalińskiej. Obejmie on pisemną pracę z zadaniami z zakresu matematyki, fizyki i informatyki. Każdy uczestnik otrzyma 15 zadań konkursowych (uczniowie będą mieć 120 min. na rozwiązanie 5 wybranych przez siebie zadań).

 

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 21 lutego br. Finał przedsięwzięcia odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 11.00 w auli 102B i 103B Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2. Natomiast ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród będzie mieć miejsce 14 kwietnia br. o godz. 11.00 w sali Senatu koszalińskiej uczelni.

 

Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj. Natomiast formularz zgłoszenia znajduję się pod tym linkiem. Wszelkie terminy dostępne są tutaj. Zaś z arkuszem zgłoszeniowym można zapoznać się tutaj. Natomiast oficjalna strona XVIII edycji konkursu „Bieg po Indeks” organizowanego przez Politechnikę Koszalińską znajduję się tutaj.


Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Comments