Eliminacje powiatowe do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

opublikowane: 2 kwi 2016, 03:26 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 7 kwi 2016, 11:38 ]

Dnia 12 marca 2016 roku w Sali Ślubów Chełmińskiego Ratusza odbyły się Eliminacje Powiatowe do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Naszą  szkołę reprezentowała Weronika Michalczyk z klasy II TOR. Pomimo iż był to pierwszy występ uczennicy w konkursie o zasięgu powiatowym, Weronika otrzymała wyróżnienie. Weronika recytowała „Litanię o zbawienie od głupoty” Romana Brandsttera oraz „Współczucie” Sławomira Mrożka. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem p. Agnieszki Krakowiak. Przed udziałem w konkursie Weronika wzięła udział w warsztatach dla recytatorów w toruńskim Domu Muz.