Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Warsztaty w świątecznym wydaniu

opublikowane: 17 gru 2017, 04:41 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 17 gru 2017, 04:43 ]

Moc prezentów, w tle kolędy, a do tego  pozytywne nastawienie do pracy w sobotę od samego rana, by osiągnąć efekt pięknych, bożonarodzeniowych ozdób choinkowych. Dzisiejszym warsztatom (16.12.2017r.), prowadzonym w ramach zajęć specjalistycznych dla TOR i TH (decoupage, florystyka, origami), przewodziła wspaniała kobieta- Anna Pawlak, notabene absolwentka Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Zarażając nas swoją pasją do sztuki i energią, wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Zadowolenie malujące się na twarzy każdego uczestnika pod koniec spotkania, było jednoznaczną ewaluacją dla prowadzącej.

Dziękujemy :-)
Zajęcia dotyczące przedsiębiorczości

opublikowane: 17 gru 2017, 04:28 przez Agnieszka Grzymska

W listopadzie i grudniu odbyły się ciekawe zajęcia dotyczące przedsiębiorczości.

„Adaptacja w nowym miejscu pracy od strony pracownika” pod takim tytułem szkolenie dla młodzieży poprowadził Koordynator ds. szkoleń i rozwoju z firmy POLO market Sp. z o.o. Ze szkolenia skorzystały klasy:
IV Technik Organizacji Reklamy,
IV Technik Logistyk/Technik Handlowiec,
III Technik Handlowiec.

Lekcja na temat ubezpieczeń – prowadzona przez pracownika ZUS-u.
Podczas tego spotkania omawiane były między innymi zagadnienia dot.
rodzajów ubezpieczeń,
ubezpieczeń społecznych,
wypełniania deklaracji zgłoszeniowej do ZUS-u
i deklarację rozliczeniowej.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie kilku klas:
II technik organizacji reklamy,
I technik logistyk,
II technik informatyk,
III Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie sprzedawca.


Nasi na rozgrywkach o tytuł mistrza powiatu chełmińskiego w szachach drużynowych

opublikowane: 17 gru 2017, 04:25 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 17 gru 2017, 04:27 ]

Uczniowie I TI, reprezentanci #zs2chelmno: Weronika Gajkowska, Szymon Nowacki, Sebastian Szydłowski i Kacper Lewandowski, w finałowej rozgrywce o tytuł mistrza powiatu chełmińskiego w szachach drużynowych. Przegraliśmy z ZSO nr 1 w dwumeczu (2:2 1/2:3 1/2). Opiekun reprezentacji szkoły: pan Rafał Sierko.

Wyniki konkursu na kartkę świąteczną

opublikowane: 17 gru 2017, 04:24 przez Agnieszka Grzymska

13.12.2017 uczniowie klasy I TOR #zs2chelmno odebrali nagrody w konkursie na kartkę świąteczną, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chełmnie.
Alicja Grabowska, Ewelina Górmińska oraz Emil Palak zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii szkół średnich. Gratulujemy!

HANDLOWCY negocjują z klientem…

opublikowane: 17 gru 2017, 04:20 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 17 gru 2017, 04:21 ]

11 grudnia br. uczniowie biorący udział w zajęciach prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej dla przyszłych przedstawicieli handlowych spotkali się z Panem Tomaszem Cieślickim- Dyrektorem ds. Sprzedaży, Logistyki i Marketingu z Firmy Stiegelmeyer sp. z o.o.

Spotkanie pod hasłem- trening skutecznej sprzedaży miało na celu przedstawienie uczniom praktycznych doświadczeń z dziedziny, jaką jest handel, a skupionych wokół negocjacji z klientem.

Pouczająco, ciekawie, kompetentnie. Dziękujemy za poświęcony czas. To cenny wkład w procesie doskonalenia umiejętności zawodowych uczniów ZS nr 2 !!!

Nasza Szlachetna Paczka dostarczona!!!

opublikowane: 17 gru 2017, 04:18 przez Agnieszka Grzymska

Nasza rodzina otrzymała aż 20 pięknie opakowanych paczek przygotowanych dzięki Waszej pomocy. W czasie przekazania obecni byli nasi przedstawiciele p. Magda Torbińska oraz wolontariusze Rafał Miller i Maciej Świadek. Pani Monika i jej rodzice byli bardzo wzruszeni, przyznali, że nie spodziewali się tak dużej pomocy, tak bogatej paczki i kilkukrotnie powtarzali jak bardzo dziękują. Mała Patrycja na początku przerażona, po chwili rozdawała nam uśmiechy ciesząc się z nowej lalki i misia. Pan Jarosław z dumą pokazywał zdjęcia nowonarodzonego wnuka. Pani Anna z przejęciem opowiadała o dalszym leczeniu córki. Dzięki Wam i Waszej pomocy dzisiejszy dzień był dla tej rodziny wyjątkowy !! Dziękujemy za każdą złotówkę, którą przeznaczyliście na pomoc tej rodzinieNowy plan lekcji od 2017-18-12

opublikowane: 14 gru 2017, 12:24 przez Mariusz Andrzej Szymański   [ zaktualizowane 14 gru 2017, 12:24 ]

Od przyszłego tygodnia czwarte klasy kończą naukę przedmiotów zawodowych. Przed nimi jeszcze tylko ostatnie egzaminy zawodowe w styczniu/lutym i tytuły technika w kieszeniach.

Od poniedziałku cała para idzie w przygotowanie do matury.

Dla wszystkich oznacza to zmiany w planie lekcji.
Nowy plan znajdziecie tutaj:  kliknij

Mikołajki 2017 w ZS2

opublikowane: 10 gru 2017, 07:20 przez Agnieszka Grzymska

Było... sami zobaczcie

Szlachetna paczka

opublikowane: 5 gru 2017, 10:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 10 gru 2017, 07:15 ]

Po raz czwarty przyłączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka. Nasi samorządowcy oraz wolontariusze wybrali rodzinę, której chcielibyśmy wspólnie pomóc. Środki pieniężne zbieraliśmy do 4 grudnia (poniedziałek), można je było przekazać pani Jaszczak lub pani Torbińskiej. Za zebrane fundusze członkowie samorządu i wolontariusze zakupią wymienione przez rodzinę produkty. Dziękujemy :-)

Wycieczka integracyjna pierwszaków

opublikowane: 5 gru 2017, 10:18 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 gru 2017, 10:28 ]

Dnia 30.11.2017r. uczniowie klasy IaTL/TE i IaBSIS uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe do Torunia. Był to fantastyczny czas by poznać się bliżej i kształtować wrażliwość poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej:"Listy do M3" oraz "Morderstwo w Orient Expressie". Opiekunkami podczas wyjazdu były:p.Ewa Radczyc, p.Agnieszka Grzymska (wychowawczynie klas) oraz p.Kinga Wiśniewska, p.Daniela Dziadkowiec i p.Ewa Górska. Polecamy...

1-10 of 482