Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Letnie metamorfozy ' 2018

opublikowane: 10 cze 2018, 02:58 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 03:00 ]

W drugą sobotę czerwca spotkałyśmy się po raz ostatni na zajęciach specjalistycznych (decoupage, origami, florystyka), prowadzonych w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe
w powiecie chełmińskim”. Tym razem, w związku ze zbliżającymi się wakacjami naszym celem było wykonanie, a właściwie przerobienie tzw. zwykłej koszulki w letni t-shirt, który byłby inny niż te, które dostępne są w sieciówkach. Potrzebne były nożyczki, farby i pisaki do tkanin, a co najważniejsze, to oczywiście jak zawsze pomysł na... coś wyjątkowego.

Wycinałyśmy, malowałyśmy i gotowe. Obejrzyjcie nasze prace i zróbcie to sami.

Uczestniczkom zajęć dziękujemy za zaangażowanie, ciekawe pomysły i inspiracje również dla nas.

Dziękujemy !!!

 Anna Herbut- Giżyńska i Agnieszka Grzymska


BEZPŁATNY KURS PRAWA JAZDY DLA UCZNIÓW ZS2 W CHEŁMNIE

opublikowane: 10 cze 2018, 02:53 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 02:54 ]

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w kursie prawa jazdy kat. B. Kurs refundowany był ze środków unijnych w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe  w powiecie chełmińskim”. Rozpoczął się w październiku 2017 roku, a zakończył w  maju br.

Program kursu obejmował szkolenie teoretyczne i praktyczne. Każda z części trwała 30 godzin. Uczestnicy kursu zdobyli wiedzę i umiejętności, wśród których można wymienić m.in.:

- znajomość  przepisów dotyczących ruchu drogowego,

- umiejętność zastosowania w praktyce technik kierowania pojazdem,

- wiedza z zakresu  podstawowej obsługi pojazdów,

- umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie praktyczne prowadzone było na samochodach marki Toyota Yaris.

Przed uczestnikami kursu jeszcze egzamin. Trzymajcie kciuki :-)


Jak nie czytam, jak czytam...

opublikowane: 8 cze 2018, 12:34 przez Agnieszka Grzymska

8.06.2018 na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy ZS2 brali książki pod pachy i wychodzimy na boisko, żeby oddać się błogiej lekturze. Przynieśliśmy z domów koce, leżaki i inne gadżety umilające czas i czytaliśmy... Wycieczkowicze w Jarosławcu w tym samym czasie czytali na swym wyjeździe łącząc się z nami.

Plenerowe zajęcia dla logistyków

opublikowane: 8 cze 2018, 12:15 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 cze 2018, 12:17 ]

Mam dla Was zagadkę- co łączy jezioro Mukrz, akwedukt w Fojutowie i Wdecki Park Krajobrazowy?

Wszystkie te i więcej równie pięknych miejsc zwiedzili uczniowie klasy II TL podczas wycieczki integracyjnej w Bory Tucholskie, którą zorganizowali Anna i Lesław Giżyńscy.

Wyjazd pod hasłem  Obóz przetrwania dla logistyków zawierał w swoim programie liczne atrakcje, zarówno te mobilizujące do myślenia i działania, ale i iście relaksujące:

- ćwiczenia ze sprawności i orientacji w terenie, w formie podchodów w lesie;

- integracja przy ognisku z kiełbaskami;

- pływanie kajakami po jeziorze Mukrz;

- odpoczynek na terenie kompleksu basenów w Zajeździe Fojutowo;

- sauny, jacuzzi, baseny w Evita  Hotel&Spa.

Trochę historii, kultury i sportu. To wszystko udało nam się połączyć w tym jednym wyjeździe. Zadowoleni i wypoczęci wróciliśmy radośnie do szkoły :-)Zostać strażakiem, kto wie?

opublikowane: 8 cze 2018, 11:58 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 cze 2018, 11:59 ]

7. czerwca br. nasi logistycy z klas pierwszych  odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Celem wizyty było zdobycie informacji na temat wymagań stawianych kandydatom do służby. Sam Dowódca Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej bryg. mgr inż. Jakub Grzywacz oraz mł. ogn. Dominika Buller opowiedzieli nam o warunkach stawianym śmiałkom do Straży Pożarnej. Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje, a na koniec test i …wypadliśmy dobrze.

Czy jest ciężko dostać się do pracy w straży? No cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. To oczywiście zależy czy jesteś sprawny fizycznie, posiadasz wiedzę na temat funkcjonowania ochrony p.poż., jakie są Twoje szczególne zainteresowania i dotychczasowe osiągnięcia oraz jak dobrze potrafisz się zaprezentować. Jak powiedział p. J. Grzywacz, ważne jest wszystko, nawet to, jak przyjdziesz ubrany na rozmowę.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby składa się z 4 głównych etapów, w tym m.in.: weryfikacji złożonych dokumentów (podania, życiorysu, oświadczenia), testów sprawnościowych (beep test- próba wydolnościowa, podciąganie się na drążku, bieg po kopercie), czy autoprezentacji. Istotne są także Twoje oceny na świadectwie oraz posiadane zaświadczenia o ukończonych kursach, szkoleniach specjalistycznych.

 

Dziękujemy strażakom z KP PSP w Chełmnie za cenne spotkanie!!!


Wywiad z panią Krystyną Nadolną

opublikowane: 6 cze 2018, 21:31 przez Mariusz Andrzej Szymański   [ zaktualizowane 6 cze 2018, 21:56 ]


23 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Krystynę Nadolną, byłą więźniarkę niemieckich obozów w Potulicach i w toruńskiej „Szmalcówki”. Pani Krystyna, której bardzo dziękujemy, opowiedziała nam najmroczniejsze momenty swojej młodości, gdyż do pierwszego obozu trafiła, gdy miała zaledwie 15 lat. Obejrzyjcie zarejestrowane fragmenty z tego spotkania.

Dzień dziecka w ZS2

opublikowane: 3 cze 2018, 10:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 3 cze 2018, 10:33 ]


Wszyscy jesteśmy dziećmi, więc świętujemy i umilamy sobie ostatnie szkolne dni do wakacji.
W ramach DNIA DZIECKA w ZS2 odbył się konkurs karaoke. Klasy śpiewały utwory disco polo, więc bez wątpienia dostarczyło to każdemu z nas dużo uśmiechu. Według uczniowskiego jury (w składzie: Nicol Dębowska, Martyna Sadowczyk, Oliwia Forney, Kacper Lewandowski) na:
1 miejsce zasłużyły klasy II TI/TL oraz I TL
2 miejsce trafiło do IIIa TL,
a
3- do Ia TL/TE,
ale i tak żaden występ nie równał się temu, co zaprezentowali nauczyciele, śpiewając popularny hit Zenka- "Przez Twe oczy zielone".
Tańczyliśmy też m.in. belgijkę, a Fabian, Danka i Natalia nauczyli nas tańczyć zumbę.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie, szczególnie klasie II TL, panu Lesławowi Giżyńskiemu, a także samorządowi szkolnemu. Mamy nadzieję, że podobało Wam się.


Konkurs piosenki angielskiej

opublikowane: 3 cze 2018, 09:51 przez Agnieszka Grzymska

28.05 w #ZS2 odbył się konkurs piosenki angielskiej. Swoimi talentami pochwalili się uczniowie z różnych szkół.
Pierwsze miejsce w kat. szkół podstawowych i gimnazjalnych wyśpiewała Patrycja Seehaber, drugie- Patrycja Bartyzel, a trzecie- Agata Bliska.
W kat. szkół ponadgimnazjalnych 1 miejsce zajęła Roksana Kaszewska, 2- Natalia Ogonowska, a 3- Oliwia Wiśniewska.
Wyróżnieni zostali Antek Kowalski oraz duet- Paulina Dubel i Julia Rzeźnikowska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim!

Sukces na zawodach lekkoatletycznych

opublikowane: 3 cze 2018, 09:44 przez Agnieszka Grzymska

24.05 ekipa naszych sportowców wraz z p. Wójcikiem udała się na zawody lekkoatletyczne na Stadionie Miejskim. Chłopcy zmagali się w konkurencjach takich jak skok w dal, czy sztafeta. Medalistami zostali: Damian Gross, Kacper Nicieja, Paweł Zieliński, Dominik Tyburski oraz Tomasz Rozwarski.
Gratulujemy

Szkolna Drużyn Pierwszej Pomocy w akcji

opublikowane: 3 cze 2018, 09:37 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 3 cze 2018, 09:41 ]

W sobotę, 19 maja odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskich Mistrzostw Drużyn Medyczno-Sanitanych.  Nasz okręg reprezentowała drużyna ZS2 z Chełmna, która w ubiegłym tygodniu wygrała etap powiatowy.

Turniej był niesamowitym sprawdzianem dla wszystkich finałowych zespołów. Miejscem rozgrywek było centrum Bydgoszczy. Grupy musiały zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności na 7 przygotowanych przez organizatorów stacjach. Każda drużyna przemierzała trasę zawodów i docierała do stanowiska, na którym pozoranci symulowali różnego typu wypadki. Wśród zdarzeń była kolizja drogowa z kilkoma poszkodowanymi, był wypadek w parku, gdzie dziewczyna doznała złamania otwartego kończyny dolnej. Młodzież musiała pomóc osobie oparzonej, chorym z cukrzycą i epilepsją, człowiekowi, który stracił przytomność. Ważnym punktem zawodów był test wiedzy, który zawodnicy rozwiązywali w ramach jednej ze stacji.

Tym razem nasza drużyna nie zajęła znaczącego miejsca. Zawodnikom zabrakło doświadczenia (nasze drużyny mają niespełna rok). Mimo to, występ naszych uczniów należy uznać za bardzo udany. Oczekujemy kolejnych sukcesów w następnym roku.

Materiał zdjęciowy pokazuje naszą Szkolną Drużynę Pierwszej Pomocy w akcji.1-10 of 576