Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

opublikowane: 29 lis 2019, 04:24 przez Agnieszka Grzymska

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach pierwszego dnia zostały zorganizowane zajęcia w klasach maturalnych, z Przedstawicielem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć o:
- wprowadzeniu na rynek pracy,
- kompetencjach kluczowych i
- zawodach przyszłości (barometr zawodów).
Uczniowie II i III TOR mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Miejsce bardzo klimatyczne i warte obejrzenia. Uczniowie poznali tajniki fotografii analogowej pod opieką konesera w tej dziedzinie - pana Marka Noniewicza.
Poza pokazem eksponatów muzealnych, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych. Ciekawostką było robienie zdjęć zwykłą puszką a potem wywołanie ich w ciemni, w postaci negatywów.
Podczas "Światowej Środy Przedsiębiorczości" gościła u nas przedstawicielka Urzędu Pracy w Chełmnie i prowadziła zajęcia na temat usług instytucji oraz dokumentów aplikacyjnych.
Uczniowie III TI 21 listopada mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ,,Jak założyć własny biznes", zorganizowanych przez przedstawicieli Inkubatora Przedsiębiorczości w Świeciu. Wykazali się kreatywnością i dużą wiedzą z zakresu przedsiębiorczości
Szlachetna Paczka - Pomagamy!!!

opublikowane: 29 lis 2019, 04:15 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 29 lis 2019, 04:16 ]

W tym roku pomagamy panu Mariuszowi (62 lata), który ze względu na chorobę nie pracuje i utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego (ok. 180 zł). Dzięki życzliwości znajomego, który wykupił od pana Mariusza mieszkanie i pozwolił mu w nim mieszkać bez żadnych opłat, mężczyzna ma dach nad głową. Mieszka samotnie. Większość pieniędzy musi przeznaczać na leki (ok. 120 zł). To co zostanie wydaje na produkty żywnościowe. Pan Mariusz twierdzi, że są ludzie, bardziej potrzebujący od niego, dlatego jego potrzeby są bardzo podstawowe. Jest wdzięczny za każdą poświęconą mu chwilę. Niestety, pan Mariusz oszczędza na żywności, jest przesadnie chudy. W czasie zimowym dużo pieniędzy przeznacza na zakup opału. Prosimy klasy o zbiórkę środków finansowych do 4 grudnia (środa) i przekazanie opiekunom samorządu uczniowskiego

Wyjazd do przedsiębiorstwa Bart Sp.z o.o. w Sulnowie

opublikowane: 29 lis 2019, 04:14 przez Agnieszka Grzymska

14 listopada 2019 roku uczniowie klas drugich technikum logistycznego odwiedzili Przedsiębiorstwo Bart Sp.z o.o. w Sulnowie. Jest to firma zajmująca się produkcją tektury falistej i opakowań kartonowych, funkcjonująca na rynku krajowym i światowym blisko trzydziestu lat. Młodzi logistycy mogli zobaczyć proces produkcji tektury, opakowań kartonowych oraz pracę w dziale logistyki.

Wyjazd do przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku

opublikowane: 29 lis 2019, 04:12 przez Agnieszka Grzymska

15 października 2019 roku uczniowie drugich i trzecich klas technikum logistycznego odwiedzili Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami segregacji odpadów oraz funkcjonowaniem Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.


Ślubowanie uczniów klas I BSIS w siedzibie Cechu Rzemieślniczego i Przemysłowo - Handlowego w Świeciu

opublikowane: 29 lis 2019, 04:08 przez Agnieszka Grzymska

15 listopada 2019 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Cechu Rzemieślniczego i Przemysłowo - Handlowego w Świeciu odbyło się ślubowanie uczniów klas I BSIS. Wraz z kierownikiem szkolenia praktycznego, panem Rafałem Sierko, w tej uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły: Weronika Kaszewska kl I a, Marika Szymańska kl I b, Damian Matus kl I b, Paweł Otremba kl I c i Kacper Mańkowski kl I d. Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia i samych sukcesów.

Konkurs literacki „Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem”

opublikowane: 18 lis 2019, 23:21 przez Agnieszka Grzymska

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Literackiego „Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.


Aby wziąć wziąć udział w konkursie należy do dnia 25 stycznia 2020 r.:
- przesłać w formie elektronicznej utwór do koordynatora Konkursu na adres: tesz@interia.eu
- przesłać w wersji papierowej podpisany utwór wraz z oświadczeniem (załącznik 1) na adres koordynatora Konkursu:
Tomasz Szwed
ZSOMS w Raciborzu
Ul. Kozielska 19
47-400 Racibórz

z dopiskiem na kopercie: Konkurs Matematyczno – Literacki.


W celu właściwej organizacji konkursu na terenie szkoły prosimy o zapoznanie się z poniższą dokumentacją.

Regulamin Konkursu ->

Oświadczenie - zgoda na udział w konkursie (wersja pdf) - załącznik 1 ->

Przykłady utworów.

Przykład 1.

Decyzja
Zamierzam się uczyć, już zeszyt szykuję.
Trud pracy dołożę i... sukces notuje!


Przykład 2.

Licząc i ćwicząc soroban stosuję, matmę ogarniam, lepiej rachuję.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

X edycja Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

opublikowane: 13 lis 2019, 11:14 przez Agnieszka Grzymska

Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, zgłoś się do udziału w X edycji Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Wśród celów konkursu należy wymienić: popularyzację przepisów prawa z zakresu bezpieczeństwa, porządku, ładu publicznego; polepszenie stanu bezpieczeństwa w regionie; rozwijanie poczucia odpowiedzialności  za własne postępowanie; aktywizacja zachowań prospołecznych.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela i zgłoszenia przyjmuje p. Aleksandra Thiemann. Termin zgłoszenia: do 22.11.20019r.

Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

opublikowane: 10 lis 2019, 08:52 przez Agnieszka Grzymska

6 listopada, w sali sportowej odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Reprezentantki #zs2chełmno zajęły III miejsce przegrywając 1:7 w półfinale z późniejszymi zwyciężczyniami - zespołem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, a w meczu o III miejsce nasze dziewczęta pokonały 9:1 zespół Katolickiego Liceum. Drużyna chłopców w meczu półfinałowym pokonała drużynę Katolickiego Liceum 5:1, a w meczu finałowym zespół BZDZ również 5:1. Opiekunami zespołów byli panowie Rafał Sierko, Dariusz Wójcik oraz Tadeusz Gzella - jednocześnie pełniący funkcję powiatowego organizatora sportu. Puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę Powiatu Chełmińskiego zwycięzcom wręczył dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pan Jacek Kordowski. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy!!!

Cashflow w ramach projektu: Rozwój i podnoszenie kompetencji, w tym kluczowych, uczniów z powiatu chełmińskiego

opublikowane: 10 lis 2019, 08:49 przez Agnieszka Grzymska

Od września w czwartki lub piątki chętni uczniowie klasy II TOR pogłębiają swoje umiejętności i kompetencje na rynku pracy.
Zajęcia są realizowane w ramach w ramach projektu „Rozwój i podnoszenie kompetencji, w tym kluczowych, uczniów z powiatu chełmińskiego”. Ich uczestnicy mogą dowiedzieć się jak zwiększyć swój finansowy IQ dzięki grze w Cashflow.

Ogłoszenie wyników - dynia Halloween`owa

opublikowane: 10 lis 2019, 08:47 przez Agnieszka Grzymska

Organizatorzy konkursu na najbardziej odjechaną dynię Halloween'ową doszli w końcu do porozumienia i są gotowi podać wyniki rywalizacji. Najpierw jednak chcemy podziękować wszystkim uczestnikom - ilość dyń i pomysłów nas przytłoczyła:) Nie byliśmy w stanie wybrać tylko trzech - stąd wiele nagród ex aequo. Wszyscy uczestnicy otrzymują oceny bardzo dobre z języka angielskiego. Nagrody otrzymują:
Miejsce I: Daria Pożoga z III a TL/TE oraz duet Martyna Chuchała i Kamila Kulwicka z I TE/TR. Nagrodą są 3 godziny bez pytania, ocena celująca z języka angielskiego oraz słodkości.
Miejsce II: Wiktoria Korkoszyńska z IIIa TL/TE, Tycjan Ziobro z I TL oraz duet Adam Ostrowski i Miłosz Flis z II TL. Nagrodą są 2 godziny bez pytania, oceny celujące z języka angielskiego oraz słodkości.
Miejsce III: Agata Mikiewicz z IIIa TL/TE oraz Martyna Godek z I TE. Nagrodą jest 1 godzina bez pytania, ocena celująca z języka angielskiego oraz słodkości.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy! Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród na dużej przerwie do pokoju nauczycielskiego. Zapraszamy wszystkich za rok!

1-10 of 760