Szkoła‎ > ‎

Aktualności

WAKACJE :-)

opublikowane: 30 cze 2020, 07:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 07:33 ]

Życzymy WSZYSTKIM, by te WAKACJE były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

opublikowane: 30 cze 2020, 07:24 przez Agnieszka Grzymska

26 czerwca 2020r. pożegnaliśmy mijający rok szkolny. Inaczej niż zwykle, bo nie wspólnie na boisku, ale osobno w klasach, auli i na hali sportowej. Było inaczej, a jednak tak samo. Były wyróżnienia, nagrody dla najlepszych i najbardziej aktywnych uczniów, były stypendia od firmy Stiegelmeyer.
Życzymy wszystkim bezpiecznych, udanych wakacji, a osobom zdającym jeszcze egzaminy połamania długopisów, przed zasłużonym wypoczynkiem 
Trzymamy także kciuki za tych, na których w sierpniu czekają poprawki - powodzenia.
Kochani: udanych wakacji!!!

Pożegnanie absolwentów BSIS

opublikowane: 30 cze 2020, 07:12 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 07:13 ]


Punktualnie o godzinie dziewiątej pożegnaliśmy 26 czerwca 2020r. pierwszych absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia. Życzymy Wam, droga młodzieży, samej pomyślności w życiu!Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

opublikowane: 25 cze 2020, 00:46 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 25 cze 2020, 00:47 ]

26.06.2020r. zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów z klas III a i III b

Zapraszamy w następujących godzinach:

8:30
III a i III b - aula
9:00
II TI, I c i I d - hala sportowa
9:30
I TE/TRg - aula
I TLg i I TLp - hala sportowa
I a - sala 16
I TIg - sala 23
10:00
III TL i III a TL/TE - aula
I b, II a i II b - hala sportowa
II a TL/TE - sala16
10:30
III TI - aula
III TOR i I TI/TRp - hala sportowa

Prosimy, żeby pamiętać o koronawirusie i zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie ZS2

opublikowane: 25 cze 2020, 00:43 przez Agnieszka Grzymska

Rozpoczęliśmy zdawanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Powodzenia

Matura 2020

opublikowane: 16 cze 2020, 03:27 przez Agnieszka Grzymska

Niecodzienna data, bo czerwcowa, niecodzienne okoliczności, bo pandemia, ale matura trwa. Nasi absolwenci zmagając się z maturalnym maratonem. W tym roku w maseczkach, w większej odległości i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Trzymamy kciuki, życzmy powodzenia i połamania długopisów

Prymus Pomorza i Kujaw

opublikowane: 16 cze 2020, 02:09 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 16 cze 2020, 02:13 ]

Departament Edukacji przygotowuje nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2020-2021 w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wysokość stypendium kształtuje się od 2.000,00 zł do 5.000,00 zł na rok. Celem jest promowanie uczniów zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i wysokie wyniki w nauce w poszczególnych dziedzinach.

Szczegółowe informacje „Prymus Pomorza i Kujaw” https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl

Uczestnictwo w projekcie stypendialnym jest dużym wyróżnieniem dla szkoły oraz całej społeczności lokalnej. Stanowi mobilizację dla innych uczniów, szczególnie w czasie pandemii, podczas której uczniowie zostali zobowiązani do samodzielnej nauki oraz realizacji dodatkowych zainteresowań edukacyjnych. Dzieci i młodzież samodzielnie podejmują wyzwania edukacyjne, a możliwość otrzymania stypendium stanowi dla nich dodatkową zachętę i dużą satysfakcję. Inspirując i promując młodych stypendystów, zwiększają Państwo ich szanse i aspiracje konieczne przy wyborze drogi życiowej i ścieżki edukacyjnej.  

Humaniści na start!

opublikowane: 16 cze 2020, 02:03 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 16 cze 2020, 02:05 ]

Departament Edukacji przygotowuje nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2020-2021 w ramach projektu „Humaniści na start!”. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wysokość stypendium kształtuje się od 2.000,00 zł do 5.000,00 zł na rok. Celem jest promowanie uczniów zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i wysokie wyniki w nauce w poszczególnych dziedzinach.

Szczegółowe informacje „Humaniści na start!” https://humanisci.kujawsko-pomorskie.pl

Uczestnictwo w projekcie stypendialnym jest dużym wyróżnieniem dla szkoły oraz całej społeczności lokalnej. Stanowi mobilizację dla innych uczniów, szczególnie w czasie pandemii, podczas której uczniowie zostali zobowiązani do samodzielnej nauki oraz realizacji dodatkowych zainteresowań edukacyjnych. Dzieci i młodzież samodzielnie podejmują wyzwania edukacyjne, a możliwość otrzymania stypendium stanowi dla nich dodatkową zachętę i dużą satysfakcję. Inspirując i promując młodych stypendystów, zwiększają Państwo ich szanse i aspiracje konieczne przy wyborze drogi życiowej i ścieżki edukacyjnej.  

PO MATURZE W MUNDURZE - TRWA REKRUTACJA NA UCZELNIE WOJSKOWE

opublikowane: 15 cze 2020, 00:33 przez Agnieszka Grzymska

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca maturzystów do studiowania na uczelniach wojskowych. Uczelnie wojskowe to atrakcyjne studia i perspektywy, ciekawe wyzwania i pewna praca w wojsku. Termin rejestracji i składania wniosków na studia wojskowe mija 30 czerwca 2020 r. Dla kandydatów na kierunki cywilne na uczelniach wojskowych, terminy rejestracji kończą się w sierpniu i we wrześniu.  

Studia wojskowe są przeznaczone dla kandydatów na żołnierzy zawodowych. Absolwenci po ukończeniu studiów wojskowych otrzymują dwa dyplomy: tytuł magistra inżyniera oraz patent oficerski i mianowanie na stopień podporucznika. Mają też zapewnioną pracę jako żołnierze zawodowi.

Student studiów wojskowych jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym – od pierwszego dnia studiów staje się żołnierzem w czynnej służbie wojskowej.

Za wyborem studiów wojskowych przemawiają mocne argumenty:

- od 1200 zł miesięcznie na I roku - bez podatku - kwota rośnie z kolejnym rokiem studiów, osiągnięciami, stopniami wojskowymi – do 2600 zł na V roku,

- bezpłatna nauka, zakwaterowanie i wyżywienie,

- bezpłatna opieka medyczna,

- bezpłatne umundurowanie, książki i pomoce naukowe,

- bezpłatny dostęp do obiektów np. strzelnice, trenażery, symulatory, baseny, siłownie, 

- bezpłatny dostęp do specjalistycznych szkoleń i kursów np. pilota, płetwonurka, skoczka spadochronowego, SERE,

- wykształcenie niedostępne na rynku cywilnym, certyfikaty, nagrody i stypendia zagraniczne,

- dostęp do programu Erasmus+,

- zniżka 78% na bilet PKP,

- 100% gwarancji zatrudnienia w wojsku. 

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, czyli popularna Szkoła Orląt ma również kierunki naziemne. Są jeszcze wolne miejsca na studiach wojskowych - kierunek Logistyka i na cywilnych kierunkach: Bezpieczeństwo Narodowe i Logistyka.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zachęca do studiowania na wojskowych kierunkach takich jak Informatyka, Mechanika i budowa maszyn oraz Mechatronika. Nowe kierunki na studiach cywilnych to: Bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce, Zarządzanie kapitałem ludzkim, Hydrografia morska.

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, w roku akademickim 2020/2021 Uruchamia nowy kierunek na studiach wojskowych – Logistyka ekonomiczna. Nowe Kierunki na studiach cywilnych to: Geodezja i kataster, Infrastruktura komunikacyjna i Transport multimodalny, Inżynieria geoprzestrzeni i Inżynieria systemów bezzałogowych. Są jeszcze wolne miejsca na kierunku: Elektronika i telekomunikacja.

Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu w roku akademickim 2020/2021 uruchamia nowy kierunek studiów cywilnych, inżynierskich – Informatyka. Prowadzi także rejestrację na studia wojskowo-lekarskie, w ramach limitu miejsc Ministra Obrony Narodowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. 

Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, która kształci na studiach cywilnych, uruchomiła nowy kierunek – Historię, a w ubiegłym roku – Prawo. Można także studiować na kierunkach: Ochrona i Bezpieczeństwo Cyberprzestrzeni, Historia Służb Specjalnych oraz Działania analityczno-informacyjne w wymiarze bezpieczeństwa.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronach internetowych uczelni wojskowych:

https://www.law.mil.pl/index.php/pl/studia-wojskowe-i-i-ii-stopnia/kierunki-i-specjalnosci

https://www.amw.gdynia.pl/index.php/kandydat/studia-wojskowe/item/1143-rekrutacja-na-studia-wojskowe

https://awl.edu.pl/dla-kandydatow

https://www.wat.edu.pl/ksztalcenie/rekrutacja/

https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/kandydat/

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II

opublikowane: 2 cze 2020, 08:33 przez Agnieszka Grzymska


Projekt „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”  realizowany jest przez Departament właściwy ds. edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 10 Innowacyjna edukacja, Działanie 10.3 Pomoc stypendialna, Poddziałanie 10.3.2 Stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Czas trwania projektu: 01.09.2018 - 31.10.2023.
Szczegóły na stronie: Prymusi

1-10 of 825