Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Atos szkoli maturzystów

opublikowane: przez Mariusz Szymański

Bydgoski oddział międzynarodowej firmy IT - Atos GDC Poland sp. z o. o. sp. k., mieszczący się przy ul. Kraszewskiego 1, już od kilku lat regularnie organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców naszego regionu. Weekendowe akademie prowadzone przez doświadczonych ekspertów – pracowników firmy, pozwalają podnosić komentencje tych, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności techniczne w dziedzinie IT.

Tym razem firma skierowała swoją ofertę do maturzystów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Akademia organizowana jest przez jeden z działów Atos - Big Data and Security, zajmującym się cyberbezpieczeństwem. Bezpłatne szkolenie dla licealistów to 6 weekendów intensywnej nauki, które zaplanowano z częstotliwością jednego zjazdu w miesiącu. Zajęcia będą się odbywały na terenie biura w Bydgoszczy przy ul. Kraszewskiego 1, od listopada do kwietnia 2020Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone przez najlepszych inżynierów, którzy na co dzień pracują w technologiach SecurityTo wyjątkowa okazja, aby nie tylko zdobyć wiedzę od praktyków, ale też porozmawiać o specyfice pracy w IT, możliwych ścieżkach rozwoju osobistego, czy też o współczesnych trendach w Security.

Akademia zakończy się testem sprawdzającym poziom przyswojenia wiedzy. Najzdolniejsi uczniowie będą mieli możliwość odbycia płatnego, wakacyjnego stażu w dziale Big Data and Security, który może zakończyć się ofertą pracy!

Do rekrutacji Atos zachęca wszystkich maturzystów, którzy interesują się IT i marzą o karierze w międzynarodowej firmie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 03.11.2019.  Aby zgłosić chęć udziału w Akademii wystarczy wejść na stronę www.jobs.atos.net i aplikować na ogłoszenie o numerze – 152138, Juniors Academy.

 

Aplikuj on-line https://career5.successfactors.eu/sfcareer/jobreqcareer?jobId=152138&company=Atos&username=

 

Aby dowiedzieć się co o Akademii mają do powiedzenia zwycięzcy I edycji należy wejść w linka i poczytać 😊

Konkurs na najfajniejszą, najbardziej pomysłową i najbardziej odjechaną dynię Halloweenow'ą

opublikowane: 19 paź 2019, 07:37 przez Agnieszka Grzymska

Jak co roku w październiku ogłaszamy szkolny konkurs na najfajniejszą, najbardziej pomysłową i najbardziej odjechaną dynię Halloweenow'ą. Prace można wykonywać indywidualnie oraz w parach. Dynie prosimy dostarczyć w środę 30 października do pań anglistek. Bardzo prosimy nie przynosić dyń wcześniej, ponieważ mogą nie dotrwać do dnia rozstrzygnięcia konkursu w dobrym stanie i tym samym ich autorzy stracą szansę na wygraną. Jak zwykle na zwycięzców czekają nagrody i oceny z języka angielskiego!

Otrzęsiny 2019

opublikowane: 19 paź 2019, 07:36 przez Agnieszka Grzymska

16 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny oraz ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie musieli uporać się z różnymi zadaniami, między innymi: talent show i karykatura wychowawcy. Lecz najzabawniejsze okazało się karmienie uczniów jogurtem przez wychowawców lub zastępczych opiekunów, którzy mieli zasłonięte oczy. Oceniało ich jury w składzie: pan dyrektor Jacek Kordowski, pani pedagog Beata Kępczyńska oraz pani Anna Szulc. Po zliczeniu punktów wygrała klasa 1TI/TR po podstawówce, drugie miejsce zajęła klasa 1TE/TR po gimnazjum,a trzecie miejsce po zaciętej dogrywce zdobyła klasa 1b.Wszystkim klasom pierwszym dziękujemy za udział w zabawie i cieszymy się, że zostaliście przyjęci do naszej szkolnej rodziny.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

opublikowane: 19 paź 2019, 07:28 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 paź 2019, 07:30 ]

UWAGA!
W najbliższy poniedziałek (21 października) w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Aby oddać swój głos należy mieć przy sobie ważną legitymację szkolną lub inny dowód tożsamości ze zdjęciem oraz długopis.

Z kandydatami do Samorządu możecie się zapoznać na szkolnym facebooku.

CodeWeek zabawa z kodowaniem w JS

opublikowane: 19 paź 2019, 07:26 przez Agnieszka Grzymska

W ramach CodeWeek, w czwartek 10 października 2019 uczniowie z technikum informatycznego zmagali się z kodowaniem w JavaScript'cie grając w CodeCombat.

Dzień Edukacji Narodowej cd

opublikowane: 19 paź 2019, 07:02 przez Agnieszka Grzymska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Zarząd Powiatu Chełmińskiego przyznał nagrody organu prowadzącego wyróżnionym nauczycielom ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Chełmiński.

Nagrodzeni zostali z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie:

dyrektor Jacek Kordowski, wicedyrektor Agnieszka Krakowiak oraz nauczyciele: Agnieszka Grzymska i Grzegorz Ryckowski;

Uroczyste spotkanie z wyróżnionymi nauczycielami odbyło się w Starostwie Powiatowym w Chełmnie w dniu 14 października 2019 r. W imieniu Zarządu Powiatu Chełmińskiego nagrody wręczył Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Chełmińskiego Januszem Błażejewiczem. Na spotkanie zostali zaproszeni dyrektorzy oraz wyróżnieni nauczyciele podległych szkół i placówek.

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 19 paź 2019, 06:53 przez Agnieszka Grzymska

Dnia 11.10.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zaproszeni byli radna sejmiku Pani Katarzyna Lubańska, sekretarz powiatu chełmińskiego Tadeusz Derebecki i emerytowani nauczyciele.
Przedstawienie ,,Szkoła na wesoło" przygotowała kl. III a TL/TE. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku dyrektora szkoły, Pana Jacka Kordowskiego, który obchodził 30- lecie pracy zawodowej. Uczniowie podziękowali za trud pana dyrektora, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

Noc w ZS2

opublikowane: 19 paź 2019, 06:47 przez Agnieszka Grzymska

Październik rozpoczęliśmy w nocy z piątku na sobotę maratonem filmowym, w którym uczestniczyła rekordowo duża grupa uczniów #zs2chelmno :) Część uczniów zdecydowała się również na zajęcia z programowania, inni grali w gry komputerowe oraz rpg. Grupa młodzieży udała się w nocy na poszukiwanie ducha szkoły. Czy go znaleźli? Na pewno zadziwiły ich i zmyliły dobiegające z jednej z klas dźwięki klarnetu...
Dzień Chłopaka w ZS 2

opublikowane: 19 paź 2019, 06:39 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 paź 2019, 06:40 ]

W naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Między innymi odbył się konkurs na SUPER CHŁOPAKA ZS2 i z ogromną przyjemnością informujemy, że SUPER CHŁOPAKIEM #zs2chelmno, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, został:
DAMIAN KIJEWSKI z IIIaTL!!!
Drugie miejsce zajął KACPER KRÓL z II TL
a trzecie miejsce: EMIL PALAK z III TOR. Serdecznie gratulujemy.

Wszystkim Chłopakom, tym starszym i tym młodszym NAJLEPSZE ŻYCZONKA składa żeńska część ZS2 :-)


Kilka słów od pani Grażyny Blicharz

opublikowane: 19 paź 2019, 06:26 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 paź 2019, 06:57 ]

Kochani, nie udało się, Nauczycielem Roku 2019 została pani Agnieszka Karasek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie, której serdecznie gratuluję. Jednak nie ma tego złego...Te ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo ważne, bo pokazały jak wielu życzliwych ludzi mam wokół siebie.
Wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, którzy każdego dnia chwytali za telefony by poprzeć mnie w konkursie, za wszelkie wyrazy sympatii, wsparcia płynące od Dyrekcji, koleżanek i kolegów, pracowników obsługi, obecnych i byłych uczniów naszej szkoły, bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ

1-10 of 740