Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Nasi absolwenci zdają egzaminy maturalne

opublikowane: 5 maj 2022, 08:05 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 maj 2022, 08:05 ]

Nasi absolwenci, nie tylko tegoroczni zmagają się z egzaminami maturalnymi. Trzymajmy za nich kciuki i wysyłamy do nich pozytywną energię.

Pożegnanie absolwentów

opublikowane: 5 maj 2022, 08:01 przez Agnieszka Grzymska

29 kwietnia 2022r. uroczyście pożegnaliśmy absolwentów rocznik 2022. Powodzenia podczas matury i na dalszej drodze życia!

Obchody Święta Konstytucji 3 maja w ZS2

opublikowane: 5 maj 2022, 07:56 przez Agnieszka Grzymska

27.04.2022 w naszej szkole odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 maja. Podczas występu mogliśmy usłyszeć recytację fragmentów z "Pana Tadeusza", Dziadów cz III oraz "Reduty Ordona". Wysłuchaliśmy również dwóch pięknych piosenek w wykonaniu Darii z klasy 3TE/TRg. A na koniec obejrzeliśmy pięknego poloneza w szlacheckich strojach.

Drzwi otwarte ZS2

opublikowane: 5 maj 2022, 07:53 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 maj 2022, 07:54 ]

W piątek 22 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Ponad 300 ósmoklasistów odwiedziło naszą szkołę. Każdy zawód przygotował moc atrakcji dla przyszłych uczniów, między innymi konkursy z nagrodami. Dodatkowo, w zawodzie technik informatyk, ósmoklasiści dowiedzieli się o współpracy naszej szkoły z firmą Stiegelmayer. Firma ta od roku szkolnego 2022/2023 ma objąć patronatem klasę TI, oferując m. in.: stypendia naukowe, płatne staże, praktyki i dofinansowanie kursów dla uczniów. Naszym gościem specjalnym byli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy z rejonu kujawsko – pomorskiego. Bardzo ciekawie zobrazowali zawód dekarza i zaproponowali dla uczniów BSIS m. in.: praktykę, stypendium dla najlepszych uczniów oraz gwarantowane zatrudnienie dla absolwentów. Dziękujemy wszystkim gościom, opiekunom i ósmoklasistom za fajnie spędzony czas i miłą atmosferę. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Anna Szulc.

Roboty miniSumo w akcji

opublikowane: 29 kwi 2022, 01:28 przez Mariusz Szymański

Na wczorajszych zawodach walk robotów miniSumo zorganizowanych przez Politechnikę Bydgoską, nasze roboty: “JasperJedynki” zbudowany przez Kacpra i Marcela z 3TI, “NUPC” Oskara i Patryka z 2TI i “RUTPOLER” Piotra z 3TI dzielnie walczyły w grupach eliminacyjnych. Niewiele zabrakło, aby powalczyć w finale. Za rok będzie lepiej. Więcej fotek na szkolnym Facebooku.
f1
f2

Samorząd przekazał uzbierane pieniążki małemu Dima

opublikowane: 24 kwi 2022, 01:41 przez Agnieszka Grzymska

Pamiętacie samorządową akcję pieczenia gofrów oraz licytacje "niepytajek"??? Kwota jaką wtedy zebraliśmy to 3060zł! Samorząd szkolny zdecydował, że połowę tej sumy przekażemy małemu Dimce. Dima to malutki obywatel Ukrainy, który wraz ze swoją mamą, babcią i rodzeństwem znalazł schronienie przed wojną u polskiej rodziny ze Starogrodu Dolnego. Dima choruje na ciężką postać atopowego zapalenia skóry, które wymaga kosztownego leczenia oraz pilnie potrzebuje mnóstwa różnych szczepionek. Jakby tego było mało, z powodu jednej krótszej nóżki wymaga intensywnej rehabilitacji - przyznacie, że to bardzo dużo jak na takie małe dziecko 22 kwietnia Dima odwiedził nas wraz ze swoją mamą i podczas tej wizyty nasz Samorząd przekazał im świąteczną paczkę słodyczy oraz uzbierane pieniądze. To było bardzo sympatyczne spotkanie.
Dima - życzymy Tobie i Twoim bliskim duuużo zdrówka i spokojnego nieba nad głowąKlasy reklamy na wycieczce do Agencji reklamowej Remedia w ramach projektu

opublikowane: 24 kwi 2022, 01:38 przez Agnieszka Grzymska

19 kwietnia odbyła się wycieczka do Agencji reklamowej Remedia w ramach projektu "Nowoczesne kształcenie zawodowe
w powiecie chełmińskim II". Uczestniczyły w niej trzecie klasy technikum reklamy. Uczniowie wraz z opiekunkami mieli okazję zobaczyć proces powstawania materiałów drukowanych od przyjęcia zlecenia, po gotowy produkt. Przy okazji uczniowie zwiedzili Wyspę Młyńską i zjedli przepyszne naleśniki.

Dziękujemy Pracownikom Remedii za oprowadzenie, a Pani Ani Szulc za organizację tej wycieczki.

Nasi w finale wojewódzkim w piłce nożnej chłopców

opublikowane: 24 kwi 2022, 01:35 przez Agnieszka Grzymska

13 kwietnia w Brodnicy odbyły się finały wojewódzkie w piłce nożnej chłopców. W turnieju wystąpiły cztery zespoły, które grały w systemie każdy z każdym. Zespół wystąpił w składzie: Miłosz Kurkowski, Mateusz Skowroński, Kamil Linkowski, Jacek Kułakowski, Bartłomiej Sitkowski, Paweł Kosnowicz, Olaf Orłowski, Filip Pudlewski, Gracjan Buchholz, Wiktor Zacharek i Karol Chojnicki.
Trener: Dariusz Wójcik.
Wyniki naszej drużyny:
ZS2 - Bydgoszcz: 2-3
ZS2 - Golub - Dobrzyń: 2-4
ZS2 - Brodnica: 1-3
Bramki: Linkowski Kamil (3), Pudlewski Filip (1), Buchholz Gracjan (1).
1 miejsce: Brodnica
2 miejsce: Bydgoszcz
3 miejsce: Golub - Dobrzyń
4 miejsce: Zespół nr 2 w Chełmnie

Uczniowie ITL w ramach projektu odwiedzili port morski oraz zwiedzili terminale kontenerowe GCT w Gdyni

opublikowane: 24 kwi 2022, 01:32 przez Agnieszka Grzymska

13 i 14 kwietnia uczniowie klasy I TL z paniami Jolantą Tomkowicz, Grażyną Blicharz i Anetą Cieślewicz, w ramach projektu "Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim - II", uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Odwiedzili port morskich oraz zwiedzili terminale kontenerowe GCT w Gdyni.

Zbrodnia katyńska - Pamiętamy!

opublikowane: 19 kwi 2022, 03:27 przez Piotr Sołtysiak13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. (…) Prawda o Zbrodni Katyńskiej była ukrywana przez ponad pół wieku. Dopiero 13 kwietnia 1990 r. władze ZSRR przyznały, że zbrodnię popełniło NKWD. (...) Tego samego dnia prezydent Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Polski Wojciechowi Jaruzelskiemu pierwsze dokumenty archiwalne dotyczące mordu na Polakach”.


źródło : https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej

1-10 of 1082