Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Wybory do samorządu

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane ]

W środę, 25 października, odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń, który chce oddać głos musi mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

Oto prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego:
1) Rafał Miller z klasy II TI
2) Katarzyna Wiśniewska z II TL

3) Patryk Mądzielewski z klasy III TI

4) Sara Piotrzkowska z II TE

5) Mateusz Kuzioła z II TL

6) Małgosia Jaros z klasy II TE

7) Kacper Lemanowicz z I a

8) Piotr Pietrasiński z II TIDzień Edukacji Narodowej

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane ]

13 października 2017r. na 4 godzinie lekcyjnej odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej, czy jak kto woli, z okazji Dnia Nauczyciela.

Klasa IV TL wspólnie z członkami SU oraz p.Kingą Wiśniewską przygotowała prezentację, w której podziękowali gronu pedagogicznemu za zasługi i trud włożony w nasze nauczanie, i za cierpliwość oraz wyrozumiałość. Interesujące filmiki zawarte w slajdach spodobały się uczniom, a nawet wywołały śmiech- np. 3 letni Rafałek recytujący inwokację Pana Tadeusza w Mam Talent.

Na zakończenie, dyrektor szkoły Jacek Kordowski dodał parę słów od siebie i wręczył podziękowania nauczycielom.


Z WIZYTĄ W URZĘDZIE

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane ]

11 października 2017 roku klasy IV TOR i IV TH #zs2chelmno udały się z wizytą do Urzędu Miasta Chełmno w ramach lekcji rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie.

Tego dnia uczniowie mieli możliwość poznania funkcjonowania urzędu oraz zobaczenia Urzędników podczas ich pracy. Maturzyści dowiedzieli się w jaki sposób funkcjonuje Urząd Stanu Cywilnego, jak wyglądają spotkania radnych i nie tylko. Uczniowie byli zachwyceni tą żywą lekcją wiedzy o społeczeństwie poprowadzoną przez panią sekretarz Tatianę Sytą. Dziękujemy organizatorce tego spotkania - Pani Annie Olszewskiej!


Otrzęsiny klas pierwszych 2017

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane ]

11 października 2017 tj. miesiąc z okładem, kiedy to główni bohaterowie tego wydarzenia przekroczyli mury naszej dostojnej #zs2chełmno odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które udały się w 100%. Na zdjęciach zobaczycie, że na pewno nie są przerażonymi pierwszoroczniakami, wręcz przeciwnie, widać, że czują się tu dobrze, lubią się zabawić i już teraz można powiedzieć, że wniosą dużo dobrego do naszej szkolnej społeczności. Uczniowie klas pierwszych brali udział w różnych ciekawych oraz zabawnych konkurencjach, takich jak: mycie naczyń, zrobienie warkocza czy łowienie jabłek. Wybrani uczniowie musieli zjeść dziwnie smakujące ciasteczka, a po ich konsumpcji odpowiadać na pytania o szkole (prostsze i trudniejsze), inni rysowali Bellę i jej różę, przyczepiali ogon osiołkowi oraz strzelali z łuku. Wychowawcy pierwszoklasistów również nie mogli narzekać na nudę - brali udział w quizie na temat bajek! Otrzęsiny przygotowała klasa IITOR/TE z p.Blicharz. Uczniowie klas pierwszych z wychowawcami dziękują za super zabawę przygotowaną specjalnie dla nich.


PGA

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane ]

Podsumowanie PGA: 42 uczestników #zs2chelmno, 8 godzin gier, zabaw i konkursów, 15 kilometrów spaceru po targach, kilogramy pamiątek, bezcenne wspomnienia.


KARTKOWE INSPIRACJE…

opublikowane: 7 paź 2017, 07:29 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 7 paź 2017, 07:30 ]

 

 Projektowanie, wymiarowanie, czy dobór barw to tylko niektóre z umiejętności rozwijanych podczas kolejnych zajęć specjalistycznych dla TH i TOR  (origami, decoupage, florystyka), które odbyły się w sobotę 07.10.2017r. Tym razem, w związku ze zbliżającym się Świętem Edukacji Narodowej  uczniowie przygotowywali kartki okazjonalne, wykonywane różnymi technikami. A efekty? Popatrzcie sami.

Zajęcia specjalistyczne dla TH i TOR (origami, decoupage, florystyka) realizowane są w ramach projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim”.


X OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA

opublikowane: 4 paź 2017, 07:52 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 4 paź 2017, 07:53 ]

04.10.2017r. odbył się szkolny etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której uczniowie ZS nr 2 w Chełmnie przystępują już od wielu lat i z licznymi dotąd sukcesami.

Zmagania z trudnymi zagadnieniami logistycznymi  (z zakresu podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji) uczniowie rozpoczęli o godzinie 11.00. Na tym etapie do rozwiązania był test składający się z 25 pytań. Czas to 40 minut.

Jak było? Jakie pytanie- łatwe czy trudne? …zdania są jak zawsze podzielone, ale okaże się 27 października, bo wtedy ogłoszone zostaną wyniki.

23 uczniów, którzy wystartowali w tegorocznej, jubileuszowej edycji olimpiady już czeka na wyniki, a my nauczyciele przedmiotów logistycznych trzymamy teraz kciuki.LOGISTYCY W STRAŻY POŻARNEJ

opublikowane: 4 paź 2017, 06:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 4 paź 2017, 06:51 ]

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie w dniu 28.09.2017r. zrealizowali swoje pierwsze zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Zajęcia odbyły się zgodnie z planem, a specjalistyczne pokazy i ćwiczenia prezentowane przez strażaków, przygotowane były z najwyższą starannością. W czasie zajęć kierunkowych uczniowie zapoznali się:

  • ze specyfiką zawodu strażaka, jego obowiązkami wynikającymi w toku służby,    
  • z hierarchią służbową oraz  zakresem odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach,
  • z wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy w tej służbie mundurowej (ochotnicy wykonali nawet próby wybranych sprawności sportowych),
  • ze specjalistycznym sprzętem PSP.

Co szczególnie istotne i ciekawe dla uczniów to możliwość ich uczestniczenia w pokazie symulowanej akcji ratowniczej. Strażacy bardzo profesjonalnie przeprowadzili całą akcję, wykorzystując dostępny w straży sprzęt. Praktyczne ćwiczenia rozwijania węża i próby gaszenia pożaru, w których uczestniczyli sami uczniowie był również dla nich ważnym testem. Niezwykłą niespodzianką okazał się  pokaz sprawności w wykonaniu jednego ze strażaków, z wykorzystaniem drabiny hakowej. Efekt WOW był natychmiastowy i trwał przez kolejne minuty. Mieliśmy okazję, by osobiście poznać rekordzistę Polski w tej dyscyplinie.
 


PODZIĘKOWANIA

Na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie Pana  st. bryg. mgr inż. Karola Utraty składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w zajęciach na terenie KP PSP w Chełmnie. Gorące podziękowania dla zastępcy Komendanta  Pana bryg. mgr inż. Janusza Pietraka za duże zaangażowanie

i bezpośrednią współpracę ze szkołą przy realizacji zadania na rzecz rozwoju zawodowego młodzieży. Szczególne słowa uznania, szacunku i podziwu składamy na ręce Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Chełmnie Pana bryg. mgr inż. Jakuba Grzywacza oraz Dowódcy zmiany I mł. kpt. Pana Artura Tokarczyka (rekordzisty Polski w dyscyplinie Drabiny Hakowej) za niezwykle profesjonalne przygotowanie zajęć dla młodzieży z klasy mundurowej w ZS nr 2 w Chełmnie. Dziękujemy wszystkim strażakom zaangażowanym tego dnia w spotkanie z młodzieżą. Dziękujemy serdecznie !!!


Dzień Chłopaka ZS2

opublikowane: 4 paź 2017, 06:41 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 10 paź 2017, 12:30 ]

28 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień chłopaka :-)Uroczyste wręczenie stypendiów naszym prymusom

opublikowane: 4 paź 2017, 06:35 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 4 paź 2017, 06:37 ]

29 września na dużej przerwie Starosta chełmiński, pan Zdzisław Gamański, wręczył uroczyście stypendia naszym prymusom: Joannie Raniszewskiej z klasy IV TL, Patrykowi Tajsowi z klasy III TI, Patrykowi Pliszczyńskiemu z klasy III TL i Dominikowi Kwiatkowskiemu, również z klasy III TL.
Gratulujemy!

1-10 of 442