Szkoła‎ > ‎

REKRUTACJA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

opublikowane: 21 lip 2021, 01:29 przez Agnieszka Krakowiak   [ zaktualizowane 21 lip 2021, 01:32 ]

Informujemy, iż listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych w naszej szkole zostaną wywieszone 22 lipca (czwartek) o godz. 8:00 na tablicy ogłoszeń w holu na parterze. Natomiast listy kandydatów przyjętych do szkoły – 2 sierpnia (poniedziałek). Do zobaczenia we wrześniu.

Wakacje 2021

opublikowane: 29 cze 2021, 05:01 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 29 cze 2021, 05:02 ]

Za nami kolejny rok wytężonej pracy, rok inny niż wszystkie, bo naznaczony pandemią i nauką zdalną. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od podręczników, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzymy wszystkim uczniom by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

opublikowane: 29 cze 2021, 04:46 przez Agnieszka Grzymska

Ten trudny rok szkolny dobiegł końca

Escape room na języku polskim

opublikowane: 29 cze 2021, 04:40 przez Agnieszka Grzymska

Podczas jednej z lekcji języka polskiego uczniowie klasy II TI wykazali się imponującą kreatywnością i sprytem. Wzięli udział w zabawie escape room. By wydostać się z zamkniętej sali, musieli wykazać się znajomością lektury "Zbrodnia i kara" (i nie tylko :)).

Budynek ZS2 oczami absolwenta

opublikowane: 29 cze 2021, 04:36 przez Agnieszka Grzymska

Zdjęcia szkoły wykonane przez naszego absolwenta, Bartka Grabowskiego. Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy

Zajęcia geograficzno - terenowe

opublikowane: 29 cze 2021, 04:34 przez Agnieszka Grzymska

16 czerwca klasa III a TL/TE z gośćmi z III TL odbyła zajęcia geograficzno - terenowe w Starogrodzie, które przygotowała pani Anna Skowrońska. Były też dyskusje historyczne i integracja z wychowawczą panią Żanetą Rygielską

Integracja ITI

opublikowane: 15 cze 2021, 07:45 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 15 cze 2021, 07:52 ]

Dnia 15 czerwca nad jeziorem Starogrodzkim integrował się zespół informatyków. Były lody, słodkości, pizza, gry, gimnastyka na zewnętrznej siłowni, rozmowy. Zorganizowano konkurs (w galerii można podziwiać talent plastyczny ITI - ich zadaniem w grupie było stworzenie portretu wylosowanego nauczyciela uczącego zespół ITI - zgadnijcie kogo wylosowano?!). To było udane wyjście, które zorganizowały wychowawczyni klasy Agnieszka Grzymski i p.Anna Skowrońska nauczyciel geografii.

Szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia

opublikowane: 14 cze 2021, 22:44 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 14 cze 2021, 22:45 ]

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Konkurs "Kierunek - Innowacja"

opublikowane: 14 cze 2021, 22:40 przez Agnieszka Grzymska

10 czerwca br. został ogłoszony Konkurs dla nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod nazwą „Kierunek - innowacja”.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez nauczyciela opisu zrealizowanej w roku szkolnym 2019/2020 lub realizowanej przez niego w bieżącym roku szkolnym 2020/2021 działalności innowacyjnej.

Na zgłoszenia czekamy do 30 lipca 2021 r.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym piśmie.

Stypendium Premiera

opublikowane: 9 cze 2021, 11:17 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 9 cze 2021, 11:18 ]

Serdecznie zachęcam uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych do udziału w organizowanym przez Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej we współpracy z Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz GovTech Polska spotkaniu dotyczącym konsultacji nowego Stypendium Premiera.

Obecnie Stypendium przeznaczone jest jedynie dla tych uczniów, którzy osiągają najwyższe wyniki w nauce. Spotkanie ma na celu poznać oczekiwania uczniów, by stypendium jak najlepiej wspierało ich rozwój. Podczas wydarzenia będą oni mogli porozmawiać i wymienić opinie oraz zaproponować nowe rozwiązania Pełnomocnikowi Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotrowi Mazurkowi oraz Justynie Orłowskiej Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Konsultacje nowego Stypendium Premiera odbędą się 14 czerwca br. od godz. 15:00 w formule online poprzez jedną z platform do wideokonferencji. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie najpóźniej na dzień przed wydarzeniem.

Zapisy na spotkanie prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://stypendiumpremiera.webankieta.pl/.

Ostateczny termin na wypełnienie formularza to 11 czerwca 2021 (piątek) do godz. 12:00.