Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Strefa relaksu

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska

Tak miło spędzamy czas podczas przerw:


Szukamy chętnych do Samorządu Uczniowskiego

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska
UWAGA!!! Jeśli jesteś uczniem I-III klasy technikum lub I-II klasy szkoły branżowej, masz dużo fajnych pomysłów, lubisz działać oraz można na Tobie polegać, to ogłoszenie jest dla Ciebie! Szukamy aktywnych ludzi chcących działać na rzecz szkoły w Samorządzie Uczniowskim. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do opiekunek Samorządu - pani Joli Jaszczak i pani Magdy Torbińskiej. Czekamy na Ciebie do 28 września!!!

Nasze "pierwszaki"

opublikowane: przez Agnieszka Grzymska

Nadszedł czas, by zaprezentować społeczności szkolnej nowych uczniów. Na pierwszy ogień idzie I TI
Klasa liczy 28 uczniów - w tym tylko dwie dziewczyny. Wychowawczynią jest pani Agnieszka Grzymska. Przewodniczący to Cyryl Mrugalski.
Uczniowie pytani o to, jak oceniają szkołę stwierdzają, że jest lepsza od poprzednich. Bardzo spodobała im się pani pedagog oraz nauczyciele, którzy nie "cisną", ale na pewno bardzo dobrze przygotują ich do matury (słowa przewodniczącego).
Wychowawczyni jest ich zdaniem znakomita i lepiej nie mogli trafić. Bardzo cieszą się z faktu, że uczy matematyki.
Pani Grzymska określa swoją klasę jako bardzo inteligentną, z dobrym podejściem do rozwiązywania problemów i dobrze się zapowiadającą.
Powitajmy w naszym gronie klasę I TI!

I TY MOŻESZ POMÓC!!

opublikowane: 21 wrz 2020, 09:58 przez Agnieszka Grzymska
Przyłączamy się do akcji zbierania nakrętek dla Mateusza Oźminy.
Mateusz walczy z guzem mózgu. Obecnie jest leczony w USA i potrzebuje naszego wsparcia. Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki. Pomóżmy Mateuszowi w powrocie do zdrowia.
Nakrętki przynosimy do biblioteki (karton przy wejściu).

Profilaktyka uzależnień

opublikowane: 21 wrz 2020, 09:55 przez Agnieszka Grzymska

21.09.2020 rozpoczął się cykl spotkań z młodzieżą z dotyczący profilaktyki uzależnień. Zajęcia z uczniami klas pierwszych prowadził pan Andrzej Burzyński, terapeuta ds. uzależnień z Grudziądza.

Salon maturzysty online - 25.09.2020

opublikowane: 21 wrz 2020, 09:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 wrz 2020, 09:51 ]

25 września (piątek) o godz. 10:00 rozpocznie się Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2020 - tym razem organizowany w bezpiecznej formule online. Na Salonie tradycyjnie matura "spotyka się" ze studiami. W ramach salony wykłady ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

 

W godzinach 10:00-13:00 całe klasy maturalne pod kierunkiem nauczycieli będą mogły uczestniczyć w serii wykładów online na temat matury 2021. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych - od 16:00 do 19:00 uczniowie i rodzice mogą uczestniczyć w drugiej części programu Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów: indywidualnie (a najlepiej - rodzinne). Będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w strefie EXPO. Będą także krótkie porady dla rodziców, które z pewnością pomogą przeżyć maturalny rok. W programie znalazły się również inspirujące spotkania z nauczycielami prowadzącymi internetowe szkolenia i porady.

 

Uczelnie będą do dyspozycji gości Salonu od 10 do 19. Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie "Informator dla Maturzystów 2021" w postaci e-booka.

 

Wydarzenie odbywa się na platformie Perspektyw, która jest przystosowana do używania przez tysiące użytkowników i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

 

Ruszył konkurs na Nauczyciela Roku 2020 Powiatu Chełmińskiego w kategorii najsympatyczniejszy nauczyciel

opublikowane: 19 wrz 2020, 09:55 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 wrz 2020, 09:57 ]

Naszą szkołę reprezentuje

pani Anna Szulc

(Nauczyciel Roku 2020 Powiatu Chełmińskiego w kategorii najsympatyczniejszy nauczyciel: http://www.powiat-chelmno.pl/asp/pl_start.asp?typ=13...).

W tym roku głosujemy tylko na najsympatyczniejszego nauczyciela. Nie zapomnijcie codziennie kliknąć na panią Szulc: http://www.powiat-chelmno.pl/asp/pl_start.asp?typ=12...

Jeśli kupujecie "Czas Chełmna", to w gazecie jest wydrukowany kupon, za pomocą którego również można oddać głos

Głosować można od dzisiaj do 2 października!

Ruszył kolejny konkurs na Nauczyciela Roku 2020 Powiatu Chełmińskiego w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej/placówki oświatowej

opublikowane: 19 wrz 2020, 09:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 wrz 2020, 09:57 ]


Naszą szkołę reprezentuje

pan Mariusz Szymański

(Nauczyciel Roku 2020 Powiatu Chełmińskiego w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej/placówki oświatowej: http://www.powiat-chelmno.pl/asp/pl_start.asp?typ=13...)

Ranking Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 - ZS2 Brązowa Szkoła

opublikowane: 19 wrz 2020, 09:43 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 wrz 2020, 09:45 ]

"Nic w życiu nie przychodzi samo. Nie wystarczy w coś wierzyć; trzeba mieć siłę pokonywać przeszkody i walczyć."

Golda Meir

   Zgodnie z wynikami ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2020 Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie zdobył tytuł „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2020i 24 miejsce w rankingu techników w województwie kujawsko- pomorskim, a 365 miejsce w rankingu techników w Polsce.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że po raz kolejny nas zauważono i doceniono. Brawo MY

Pięknieje teren wokoło ZS2

opublikowane: 19 wrz 2020, 09:36 przez Agnieszka Grzymska

Coraz milej spędza się czas na świeżym powietrzu, na boiskach ZS2 podczas przerw, gdyż tereny zielone cieszą oko. Sami zobaczcie:


1-10 of 843