Szkoła‎ > ‎

Aktualności

Ranking PERSPEKTYWY 2019 - jesteśmy coraz lepsi

opublikowane: 17 sty 2019, 10:04 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 17 sty 2019, 10:07 ]

Zgodnie z wynikami ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2019 Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie zdobył tytuł „SREBRNEJ SZKOŁY 2019i 8 miejsce w rankingu techników w województwie kujawsko- pomorskim, a 171 miejsce w rankingu techników w Polsce.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że po raz kolejny nas zauważono i doceniono. Brawo MY

Wspieraliśmy WOŚP

opublikowane: 17 sty 2019, 09:56 przez Agnieszka Grzymska

Nasi kochani wolontariusze już od rana grali z Owsiakiem i pracowali dla WOŚP. Dziękujemy, jesteśmy DUMNI

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

opublikowane: 17 sty 2019, 09:51 przez Agnieszka Grzymska

W dniu 19.12.2018r. w #zs2chelmno odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn złożonych ze 120 uczniów naszej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W meczach półfinałowych spotkały się klasy II TL i II TI - wynik 2:1, oraz klasy IV TL i IV TI - wynik 2:0. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy klasami II TI i IV TI zakończył się wygraną klasy II TI.

W finale zagrały klasy II TL i IV TL. Po emocjonującym meczu w regulaminowym czasie był wynik 1:1, a po serii rzutów karnych zwycięskim zespołem została klasa IV TL (wynik 5:4).

Królem strzelców został Damian Gross z klasy IV TL (5 bramek).
Mecz sędziowali panowie Tadeusz Gzella oraz Dariusz Wójcik.


Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą

opublikowane: 17 sty 2019, 09:45 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 17 sty 2019, 10:12 ]

10.01.2019r. miała miejsce historyczna chwila na nasze zaproszenie odpowiedział Lech Wałęsa. Postać nieszablonowa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Polak znany na całym świecie, przemawiał w Kongresie Stanów Zjednoczonych, a to niezwykle rzadko zdarza się cudzoziemcom. Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą odbyło się w kinie Rondo, przybyło na nie sporo zainteresowanych osób wśród nich: pan Starosta Zdzisław Gamański, panowie burmistrzowie Artur Mikiewicz i Mariusz Kędzierski, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele szkół chełmińskich i innych organizacji. Gospodarzem był pan dyrektor Jacek Kordowski, który z wielkim wzruszeniem, pięknie powitał i wprowadził nas w życiorys naszego gościa. Lech Wałęsa uwiódł publiczność swym urokiem i prostotą wypowiedzi, odpowiadał na liczne pytania i dał niezwykły przekaz: "Mamy moc do zmieniania świata".


Kolędy znane i mniej znane

opublikowane: 17 sty 2019, 09:40 przez Agnieszka Grzymska

Wzorem lat ubiegłych 21 grudnia 2018 r. na trzy dni przed wigilią Bożego Narodzenia odbyła się kolejna edycja konkursu „Kolędy znane i mniej znane”, którego pomysłodawczynią była przed jedenastu laty pani Aleksandra Ryckowska. W występach udział wzięło siedem klas.

Jury w składzie: pani Agnieszka Krakowiak, pani Beata Kępczyńska oraz dyrektor szkoły, pan Jacek Kordowski oceniało: dobór repertuaru, poziom artystyczny wykonania, zaangażowanie całej klasy, udział wychowawcy, podkład muzyczny, przebranie i ogólne wrażenie artystyczne.

Po występie wszystkich zespołów przyszedł czas na niespodziankę. Na scenę zaproszono odkrycie muzyczne ubiegłego roku zespół SPONTAN 104 w składzie: pan Jacek Kordowski – gitara, pan Mariusz Szymański – klarnet oraz towarzyszące im uczennice: Ewelina Górmińska – gitara, Oliwia Forney – klarnet, Natalia Ogonowska – keyboard. 

Ostatnim punktem programu był koncert kolęd naszego szkolnego zespołu muzycznego. Piękne świąteczne piosenki zaśpiewali: Kasia Sosińska, Oliwia Figurska, Ewelina Górmińska oraz Kuba Ciechowski.
Po ich występie ogłoszono werdykt i wręczono słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. A oto laureaci tegorocznego konkursu kolęd:
I miejsce – 2 a TL/TE
II miejsce – 2 TOR, 3 TOR/TE
III miejsce – 1TOR
wyróżnienia - 2 TL i 1a TL/TE


RazemNaŚwięta

opublikowane: 17 sty 2019, 09:32 przez Agnieszka Grzymska

Dnia 20 grudnia nasz szkolny zespół wokalny w składzie: Górmińska Ewelina z II TOR, Sosińska Kasia z II TOR, Ogonowska Natalia z II TOR, Forney Oliwia z II a TL/TE, Ciechowski Kuba z II a TL/TE i Figurska Oliwia z III TL pod opieką pani Magdy Torbińskiej i pani Joli Jaszczak dał w ramach akcji #RazemNaŚwięta przepiękny koncert kolęd dla mieszkańców chełmińskiego domu pomocy społecznej. Wszyscy uczestnicy koncertu nie kryli zachwytu, czego dowodem były łzy wzruszenia i wielkie brawa na zakończenie występu. Całość zakończył słodki poczęstunek i filiżanka owocowej herbaty. Ewelina, Kasia, Natalia, Kuba i obie Oliwki - jesteście MEGA!!!

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

opublikowane: 20 gru 2018, 13:59 przez Mariusz Szymański   [ zaktualizowane 21 gru 2018, 07:39 ]

W ubiegły piątek (14 grudnia) w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W obchody uroczystości zaangażowali się uczniowie klas drugich technikum oraz goście ze szkół podstawowych powiatu. Uczniowie z klas siódmych i ósmych oraz trzecich gimnazjum wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza. Wśród recytatorów byli przedstawiciele ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmnie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chełmnie, Szkoły Podstawowej w Kijewie Królewskim oraz Szkoły Podstawowej w Dubielnie. Pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Głowacka z SP1 w Chełmnie, która przygotowała na konkurs „Lilie”. Drugie miejsce zajął H. Gasin, zaś trzecie M. Celińska, recytująca wiersz „Do Matki Polki”. Zostały przyznane również wyróżnienia, otrzymali je: K. Szlosak i O. Kerber – oboje przedstawili fragment „Pana Tadeusza”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich
opiekunom, ponieważ po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że poezja Adama Mickiewicza wciąż zachwyca swoją niezwykłością. 
Z kolei młodzież z klas II a TL/TE, II TL i II TOR przygotowała prezentacje poświęcone 
twórczości wieszcza narodowego. Natomiast uczennice i uczniowie z II TI odegrała scenki inspirowane dziełami autora „Pana Tadeusza”.
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

opublikowane: 20 gru 2018, 08:23 przez Agnieszka Grzymska


Jak obyczaj stary każe,

według ojców naszej wiary,

pragniemy złożyć Wam życzenia,

w dzień Bożego Narodzenia.

Niech ta gwiazdka betlejemska,

która świeci nam o zmroku,

doprowadzi Was do szczęścia

w nadchodzącym Nowym Roku

 

Miłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym 2019

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

oraz społeczność uczniowska ZSnr2 w Chełmnie

Eliminacje okręgowe XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Przedsiębiorczości

opublikowane: 20 gru 2018, 08:20 przez Agnieszka Grzymska

6 grudnia piątka uczniów #zs2chełmno wzięła udział w eliminacjach okręgowych XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Przedsiębiorczości, pod hasłem „Trendy na rynku kapitałowym”. To jedna z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Patryk Pliszczyński z klasy IV TL zakwalifikował się do eliminacji okręgowych Olimpiady z Przedsiębiorczości, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Gratulujemy
Kolejne zmagania edukacyjne już niedługo, bo 7 marca 2019 roku.
Patryk, trzymamy za Ciebie kciuki !!!

Cashflow

opublikowane: 20 gru 2018, 08:18 przez Agnieszka Grzymska

Od września, co poniedziałek chętni uczniowie pogłębiają swoje umiejętności i kompetencje na rynku pracy. Zajęcia są realizowane w ramach w ramach projektu „Rozwój i podnoszenie kompetencji, w tym kluczowych, uczniów z powiatu chełmińskiego”. Ich uczestnicy mogą dowiedzieć się jak zwiększyć swój finansowy IQ dzięki grze w Cashflow

1-10 of 653