Szkoła‎ > ‎

PGA nadciąga!

opublikowane: 19 wrz 2018, 05:44 przez Mariusz Szymański

Wszystkich zainteresowanych (Uczennice i Uczniów ZS2) wyjazdem na targi gier zapraszam do wypełnienia formularza:

17 września 1939

opublikowane: 18 wrz 2018, 06:57 przez Piotr Sołtysiak

Wczesnym rankiem 17 września wojska Stalina wkroczyły do Polski łamiąc postanowienia polsko – radzieckiego paktu o nieagresji z 1932 r. Atak ten był wynikiem porozumienia pomiędzy Hitlerem a Stalinem zwanego paktem Ribbentrop – Mołotow. Wkraczający Sowieci napotkali na słaby opór wojsk Korpusu Ochrony Pogranicza, reszta polskiej armii walczył na Zachodzie z oddziałami niemieckimi. Agresja Armii Czerwonej nastąpiła w chwili, gdy polska armia walczyła w bitwie nad Bzurą i broniły się jeszcze Warszawa, Lwów, Modlin oraz Hel, a dowództwo wojsk polskich podejmowało próby organizacji obrony tzw. przedmościa rumuńskiego. Po 17 września organizacja obrony na południowym wschodzie stała się niemożliwa. Atak ZSRR był przykładem zdradzieckiego ciosu w plecy i jest niekiedy nazywany IV rozbiorem Polski. Miażdżącej przewadze obu agresorów armia polska nie mogła się skutecznie przeciwstawić, choć ostatnie walki wojny obronnej 1939 r. zakończyły się dopiero 5 października bitwą pod Kockiem. Zagarnięte przez ZSRR Kresy nigdy już do Polski nie powróciły.

Piotr Sołtysiak

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 za nami

opublikowane: 3 wrz 2018, 11:06 przez Agnieszka Grzymska

Dnia 3 września 2018 o godzinie 9:00 wszyscy spotkaliśmy się, by uroczyście i z radością powitać nowy rok szkolny.

Staż zawodowy to dobry start w przyszłej pracy

opublikowane: 3 wrz 2018, 07:48 przez Agnieszka Grzymska

W miesiącach lipcu i  sierpniu br. uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza brali udział  w stażach wakacyjnych  w ramach projektu Nowoczesne Kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim – 64  uczniów.

Celem stażu zawodowego było doskonalenie umiejętności i podniesienie kwalifikacji zawodowych, praca w rzeczywistych warunkach  na stanowisku pracy, przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy oraz wzmocnienie współpracy ZS2 Chełmno z pracodawcami.

Zakłady pracy, w których były realizowane staże zawodowe uczniów to : Urząd Miasta Chełmna, Biuro Rachunkowe Buchalter z Chełmna, Salon komputerowy BITLAND z Chełmna, Ortylia  sp. z o.o. z Chełmna, Serwis-sklep MAX Mirosław Wojtalik z Chełmna, Fam Technika Odlewnicza sp. z o.o.  z Chełmna, Salon Komputerowy PC-MARKET z Chełmna, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców z Chełmna, ADRIANA S.A. z Kosowizny, Big Foto ze Świecia, Bydgoska Telewizja Kablowa Gawex  z Chełmna, Chełmiński Dom Kultury, IMS Sofa sp. z o. o z Chełmna, KP PSP z Chełmna, Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fijałka z Chełmna, Spółdzielnia Mieszkaniowa z Chełmna, Firma STIEGELMEYER sp. z.o.o. z Grubna, Urząd Gminy Stolno, Zakład Usług Administracyjnych  Ojar w Chełmnie, Danhoss Daniel Drążkowski, w Chełmnie.

Każdy uczeń po zakończeniu stażu otrzymał wynagrodzenie i zwrot kosztów dojazdów.

Ponadto cenne są zdobyte doświadczenia, nabyta praktyka zawodowa, znajomość etyki zawodu oraz konkretne umiejętności. Dziękujemy pracodawcom za dobrą współpracę.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

opublikowane: 28 sie 2018, 23:30 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 28 sie 2018, 23:30 ]

3 września 2018 o godzinie 9:00
na
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

opublikowane: 22 cze 2018, 23:27 przez Mariusz Szymański

W związku z podpisaniem w dniu 15.05.2018 r. przez Powiat Chełmiński z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim, w imieniu którego działał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy umowy dotacji o wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa organu prowadzącego w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w roku 2018, na podstawie której Powiat Chełmiński otrzymał dotację celową w łącznej wysokości 22.400,00 zł. W załączniku szczegóły dotacji.

Wakacje`18

opublikowane: 21 cze 2018, 11:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 cze 2018, 11:34 ]

Życzymy wszystkim udanych, pełnych słońca wakacji.

Spełniajcie swoje marzenia i plany, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej i cieszcie się chwilą.

Róbcie wszystko to, na co do tej pory nie mieliście czasu.

Bawcie się i korzystajcie z pięknych, ciepłych dni.

Rozwijajcie siebie i zdobywajcie nowe doświadczenia.

A przy tym wszystkim bądźcie bezpieczni.

Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Chełmna

opublikowane: 21 cze 2018, 01:24 przez Agnieszka Grzymska

20 czerwca, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Chełmna.

#zs2chełmno wystawił swoją drużynę w składzie:

Małkowski Jakub 1a
Nicieja Kacper 2TL
Stefanowski Jacek 1TI
Gross Damian 3TL
Zieliński Paweł 2TL
Tyburski Dominik 1a
Kuzioła Mateusz 2TL
Kijewski Damian 1aTL/TE
Butryn Karol 1TI

która zwyciężyła w zawodach. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć zdobyty puchar.

Gratulujemy !

A oto wyniki rozegranych przez drużynę ZS2 meczów:
KLO:ZS2 0:9 dla ZS2
ZSO:ZS2 0:5
BZDB:ZS2 0:3
Gimnazjum nr2:ZS2 2:2

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

opublikowane: 20 cze 2018, 12:11 przez Agnieszka Grzymska

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 odbędzie się w ZS2, o godzinie 9:00 w piątek 22 czerwca. Zapraszamy

Matematyka nie musi być nudna..

opublikowane: 20 cze 2018, 12:07 przez Agnieszka Grzymska

Uczniowie klasy ITOR na ostatniej godzinie matematyki w roku szkolnym 2017/18 grali w gry był: chińczyk, dobble, jenga, 4 w linii, rummikub, uno itp. Usprawniali w ten sposób: szybkość, refleks, spostrzegawczość, taktykę, trudną sztukę przegrywania, promowali gry planszowe, ale przede wszystkim świetnie spędzali czas. Polecają... i życzą z p.Grzymską bezpiecznych, słonecznych i niezapomnianych wakacji.